Ogłoszenia duszpasterskie 19.08.2018 r. – 20 Niedziela Zwykła

• Dzisiaj Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą do domu pobłogosławiony po Mszy św. chleb i dzielić się z nim w gronie domowników i przyjaciół. Przy chlebie stoją puszki na ofiary, które przeznaczymy na pomoc dla osób potrzebujących. Akcję organizuje Parafialny Zespół Caritas.
  • W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.
  • W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.
  • W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską, która jest patronką naszej parafii. Główną Mszę św. w tym dniu – odpustową Sumę o godz. 1130 odprawi ks. Bogusław Jaworowski – Dyrektor Ekipy Rekolekcyjno-misyjnej Misjonarzy św. Rodziny ze Świdra. Zapraszamy serdecznie na tę uroczystość władze samorządowe, organizacje społeczne, poczty sztandarowe, wszystkich parafian i gości. Po sumie w procesji wokół kościoła będziemy chcieli podziękować za wszelkie łaski otrzymane od Boga przez przyczynę Maryi. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji: Kościelną Służbę Porządkową, panów do niesienia baldachimu i chorągwi, siostry Żywego Różańca, bielanki, ministrantów – wszystkich.
  • Po procesji zapraszamy na festyn rodzinny. Przewidziano wiele atrakcji: grochówkę, domowy smalec, pompowana zjeżdżalnia, koniki, zabawy organizowane przez harcerzy itp. Prosimy o upieczenie i przyniesienie ciast. Warto więc już dzisiaj zarezerwować popołudnie 26 sierpnia – chcemy spotkać się, po liturgicznych obchodach odpustowych, na wspólnej zabawie.
    • Jedną z atrakcji festynu będzie Fanteria. Prosimy o przynoszenie do zakrystii lub kancelarii fantów na tę loterię. Mogą to być dowolne przedmioty, jest tylko jedna zasada: powinny być nowe. Mamy pewnie takie nietrafione prezenty, których nie wykorzystaliśmy. Możemy też coś specjalnie kupić. Prosimy więc o przekazanie na rzecz loterii. Cały dochód z loterii przeznaczony będzie na dofinansowanie obiadów w szkołach józefowskich dla potrzebujących dzieci (organizowane przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie działające w naszym mieście).
    • Przyjmujemy zapisy na nasz parafialny wyjazd pielgrzymkowy na Jasną Górę 08 września.
    • Mamy jeszcze jedną (smutną tym razem) informację. Żegnamy dzisiaj ks. Tomasza Połomskiego, który od następnej niedzieli podejmie posługę w parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie. Jesteśmy wdzięczni za 5 lat zaangażowanej posługi w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej w jego dalszej pracy duszpasterskiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
    • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
    • 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
    • 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.