Ogłoszenia duszpasterskie 19.06.2022 r. – 12 Niedziela Zwykła

 • Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
 • Dzisiaj przypada 19 dzień miesiąca, a więc po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwy za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 • Dzisiaj po Mszach św. pragniemy poświęcić nasze samochody i inne pojazdy. Najpierw wspólna modlitwa przy ołtarzu i potem księża udadzą się, by poświęcić poszczególne samochody.
 • Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.
 • W Oktawie Bożego Ciała, 17 – 23 czerwca, spotykamy się codziennie w kościele o godz. 18:00 na Mszy św., Nieszporach i procesji Eucharystycznej (z wyjątkiem dzisiejszej niedzieli, gdy procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 13:00). Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców, aby przez codzienne procesje w oktawie Bożego Ciała przynajmniej w Polsce podtrzymać wielowiekową tradycję Kościoła.

 • W czwartek, w ostatni dzień tak zwanej „oktawy” uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta o godz. 18:00. Po Mszy Świętej wieczornej i następującej po niej procesji – błogosławieństwo wianków.
 • W czwartek, 23 czerwca, przypada też Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00 w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
 • W piątek (24 czerwca) przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte o godzinie 6:30, 8:30 i 18:00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Po Mszy wieczornej zapraszamy na konferencję duchową „Pokochaj Serce Jezusa”. Wykład na temat kultu Najświętszego Serca Jezusa i intronizacji Boskiego Serca w rodzinie wygłosi ks. Mateusz
 • Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz. 18:00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
 • W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca.
 • W niedzielę za tydzień Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę do puszek na pomoc dla potrzebujących w naszym mieście.
 • Już teraz przypominamy, że na czas wakacji (w lipcu i sierpniu) zmieni się układ Mszy św. W niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, czyli niedzielne Msze św. będą odprawiane o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna codziennie rano w godz. 9.00 – 10.30 zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki w godz. 16.00 – 17.30.
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.
 • W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do domu Ojca + Zdzisław Pyrgał i + Stanisława Mizak. Niech dobry Bóg przyjmie ich do niebieskiej ojczyzny. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– wtorek, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.