Ogłoszenia duszpasterskie 19.06.2016 r. – 12 Niedziela Zwykła

• Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy chcieli otoczyć naszymi modlitwami księży Tomasza i Pawła z racji zbliżających się imienin oraz złożyć życzenia.
  • Również dzisiaj Msza św. o godz. 13.00 w intencji Honorowych Krwiodawców i ich rodzin. W ostatnim dniu krwiodawstwa przy w naszej parafii  krew oddało 59 osób! Dzisiaj kolejny dzień krwiodawstwa: w godz. 9:00 – 14:00 można oddać krew, która ratuje życie innych. Serdecznie zachęcamy.
  • Dzisiaj przypada 19 dzień miesiąca; po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwy za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego i możliwość ucałowania relikwii.
  • Wczoraj w Katedrze Warszawsko-Praskiej ks. abp Henryk Hoser SAC, po rocznym przygotowaniu i formacji, pobłogosławił 54 nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Trzech z nich będzie posługiwało w naszej parafii. Są to (dobrze nam znani z dotychczasowej posługi jako lektorzy i ministranci) panowie: Paweł Burdalski, Sławomir Kaczorek oraz Tomasz Mucha. Liczymy na pomoc nie tylko w zaniesieniu Komunii św. w niedzielę do chorych, ale również w udzielaniu Komunii św. w kościele, gdy nie będzie wystarczającej liczby księży.
  • W najbliższy wtorek (21 czerwca) po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej – zapraszamy.

• Na dzień 20 czerwca ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Chciejmy naszą serdeczną modlitwą otoczyć tych, którzy z powodu prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich.
  • Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 24 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Również w tej intencji będziemy modlić się za tydzień w ostatnią niedzielę czerwca.
  • W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Już niedługo rozpoczyna się okres letnich wyjazdów i odpoczynku, kiedy bardzo często będziemy korzystać z samochodu, dlatego dzisiaj po Mszach św. pragniemy poświęcić nasze samochody i inne pojazdy. Najpierw wspólna modlitwa przy ołtarzu i potem księża udadzą się, by poświęcić poszczególne samochody.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zaprasza dzieci w wieku od 6 roku życia do świetlicy przy kościele parafialnym od 29 czerwca do 5 sierpnia w godzinach 9.00-16.00. Karty zgłoszenia dziecka będą wydawane od 29 czerwca przez wychowawczynie świetlicy.
  • Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie
    po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30.
  • Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem jest możliwość wsparcia wakacyjnego Obozu Tygrysów, który jest organizowany przez ks. Tomasza na Mazurach dla dzieci i młodzieży nie tylko z naszej parafii. Również są dzieci z krajów dawnego bloku wschodniego, dzieci z ośrodków wychowawczych i domów dziecka. Jeśli ktoś ma możliwość ofiarowania rzeczy materialnych (na nagrody, konkursy) czy nawet produkty żywnościowe, prosimy o kontakt z Ks. Tomaszem.
  • W sklepiku do nabycia Oremus na miesiące wakacyjne oraz Mały Gość Niedzielny i najnowszy numer Miłujcie się!
  • W dniach 25-26 czerwca br. w Parku Miejskim w Otwocku odbędzie się XIII Powiatowy Festiwal Kultury organizowany przez powiat. Jest to jedna z największych imprez kulturalnych w naszym regionie. Więcej o tym na tablicach ogłoszeń oraz w Biurze Kultury i Promocji.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 21 VI – św. Alojzy Gonzaga, jezuita pragnący poświęcić się całkowicie Panu Bogu, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych;
  • 24 VI – św. Jan Chrzciciel, prorok, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego.