Ogłoszenia duszpasterskie 19.05.2019 r. – 5 Niedziela Wielkanocy

  • Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.
  • Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 grupa dzieci obchodzi uroczystość rocznicową I Komunii św.
  • Uroczystą Mszą św. o godz. 18.00 i nabożeństwem przy krzyżu kończymy dzisiaj nasze Jubileuszowe Misje Parafialne. Z całego serca dziękujemy Misjonarzom Świętej Rodziny ojcom Bogusławowi, Szymonowi, Stanisławowi, Łukaszowi i innym wspomagającym to Boże dzieło. Ofiary dzisiaj zbierane na tacę przeznaczone są na dzieła prowadzone przez Zgromadzenie Misjonarzy Świętej Rodziny.
  • W związku z Misjami, zapowiadane spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na letni obóz Tygrysy odbędzie się w Domu św. Józefa za tydzień 26 maja po Mszy świętej o godzinie 18:00.

  • W najbliższy piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy (jak zwykle po Mszy św. wieczornej) nabożeństwo majowe.
  • Za tydzień Niedziela Chleba.
  • Za tydzień w niedzielę spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy Świętej o godzinie 10:00 dla chłopców, po Mszy Świętej o godzinie 11:30 dla dziewcząt. Katechezy odbędą się w dolnym kościele
  • W naszej parafii organizujemy pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium w Licheniu w dniach 27-30 sierpnia, przejazd będzie trwał 3 dni, 4 dnia powrót. Zapisy trwają do 15 lipca, u ks. Mateusza lub w zakrystii. Wysokość składki będzie uzależniona od ilości osób. Szczegóły pielgrzymki zostaną omówione na spotkaniu, które odbędzie się dopiero 19 lipca (piątek) po wieczornej mszy o godzinie 18:00.