Ogłoszenia duszpasterskie 19.04.2015 r. – III Niedziela Wielkanocna

• Dziś przypada 3. niedziela Wielkanocy. Liturgia tej niedzieli ukazuje nam kolejne spotkanie Jezusa z Apostołami po zmartwychwstaniu. Do udziału w tej wspólnocie jesteśmy zaproszeni również my sami. Starajmy się zatem o tym pamiętać, podejmując nasze obowiązki w tym tygodniu.
  • Dzisiejsza niedziela rozpoczyna VII Tydzień Biblijny. Przypomina on nam, by zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie.
  • Dzisiaj 19. dzień miesiąca, a więc po wieczornej Mszy św. Nowenna za przyczyną bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i możliwość ucałowania relikwii.
  • Dzisiaj podczas Mszy św. o 11:30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrztu św. a po Mszy św. spotkanie.
  • Również dzisiaj o godz. 14:00 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie dla pielgrzymów wyjeżdżających do Włoch.
  • Dziś spotkanie dla dzieci i rodziców przystępujących do I Komunii św. Podczas Mszy św. o 11:30 dzieci odnowią przyrzeczenia chrztu św. Za tydzień w niedzielę 26 kwietnia po Mszy św. o 11:30 spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych.
  • Są jeszcze wolne miejsca w autokarze na wyjazd w najbliższą sobotę do parafii św. Wincentego w Otwocku na kolejny diecezjalny zjazd Kół Żywego Różańca. Serdecznie zachęcamy do zapisania się na listę w zakrystii. Wyjazd w sobotę (25 kwietnia) o godz. 9:00.
  • W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a w sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty, a zarazem Dzień Modlitw o Urodzaje. Jest to też dzień Imienin biskupa Marka Solarczyka. W naszych modlitwach pamiętajmy o sobotnim Solenizancie.
  • Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania.
  • Za tydzień w niedzielę spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania po Mszy św. o 13:00
  • Ponadto przyszła niedziela jako ostatnia niedziela kwietnia będzie ogólnopolskim dniem modlitw za kierowców z inicjatywy polskiego oddziału Stowarzyszenia na rzecz Misyjnych Środków Transportu, w skrócie: MIVA Polska.
  • Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej na listę rezerwową i ci wszyscy, którzy są jeszcze zainteresowani wyjazdem są proszeni o kontakt z ks. Tomaszem
  • We wtorek po Mszy św. zapraszamy na spotkanie modlitewne Grupy św. O. Pio.
  • Zaproszenie dla kobiet od 40 do 75 roku życia. W dniu 13 maja 2015 roku SPZOZ Przychodnia Miejska w Józefowie, ul. M. C. Skłodowskiej 5/7 zaprasza do mammobusu na bezpłatne badanie mammografii wykonane przez firmę diagnostyczną LUX MED Diagnostyka. INFORMACJE I  ZAPISY  W  REJESTRACJI