Ogłoszenia duszpasterskie 19.01.2020 r. – 2 Niedziela Zwykła

  • Gościmy dzisiaj w naszej parafii siostry Zmartwychwstanki z Mocarzewa, które prowadzą tam ośrodek wychowawczy, szkoły oraz przedszkole dla niepełnosprawnych intelektualnie dzieci. Opowiedzą o swojej pracy i budowie domu dla tych dzieci. Po Mszy św. będzie też okazja złożyć ofiarę na ten szczytny cel.
  • Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 11:30 katecheza dla kandydatów do bierzmowania przygotowujących się I rok, natomiast spotkanie dla całej starszej grupy bierzmowanych odbędzie się w niedzielę za tydzień 26 stycznia również po Mszy Świętej o godzinie 11:30.

  • We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  • Z racji Dnia Babci i Dnia Dziadka (przypadają 21 i 22 stycznia), naszych drogich dziadków i nasze rodziny polecimy Matce Bożej Nieustającej Pomocy w środę podczas nowenny i wieczornej Eucharystii o godz. 18.00.
  • 25 stycznia będziemy w liturgii obchodzić święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  • Za tydzień będziemy gościć ks. Justyna Ziembińskiego, który będzie zbierał ofiary na tacę na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
  • W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Będzie to też Niedziela Chleba.
  • W niedzielę za tydzień rozpocznie się przygotowanie do Bierzmowania dla dorosłych. Spotkania będą się odbywały w każdą niedzielę o godz. 19.00 w Domu św. Józefa. Bierzmowanie przewidujemy w marcu.
  • Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, albo do których nie trafiliśmy, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Chcemy ich odwiedzić w najbliższą sobotę (25.01.) od godz. 10.00.
  • Oto program wizyty w najbliższym czasie:

20.01. Poniedz.     Godebskiego, Baśniowa, Legendy, Przyjazna, Sezamkowa, Stokrotki.

21.01. wtorek         Dworska (1), Kopernika bloki 15 i 11

22.01. Środa          Błękitna bloki 1a, 1b, i 2 (3), Polna bloki 19a i 19 b (2),

23.01. Czwartek    3 Maja bloki 98 i 98a, Polna bloki 42, 42b, 42c, i 44, Piaskowa bloki 51, 51a

24.01. Piątek (5)     Piłsudskiego 10 bloki 1-6, bloki przy Wąskiej (4), Wawerska 17a, 17b,

25.01. Sobota (4) (od godz. 10.00) Piaskowa blok 53 oraz na indywidualne zaproszenie