Ogłoszenia duszpasterskie 19.01.2014 r. – 2 Niedziela Zwykła

• W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
  • Dzisiaj:   po Mszy św. o godz. 11.30 w dolnym kościele spotkanie dla rodziców dzieci które przygotowują się do I Komunii św.
  • Dzisiaj przypada 19 dzień miesiąca, a więc o godz. 18.00 Msza św. o bł. Jerzym Popiełuszce. Przygotowane są karteczki, na których można zapisać prośby, podziękowania za przyczyną ks. Jerzego (można je składać przed Mszą św. na ołtarzu przed obrazem). Zapraszamy.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się koncert Chóru działającego przy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy. Warto przyjść po raz drugi do kościoła.
  • 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca.
  • We wtorek 21 stycznia rozpocznie się Kurs Przedmałżeński, w salce na plebanii o godz.19:30.
  • W najbliższą sobotę, 25 stycznia, Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła.
  • Za tydzień w niedzielę   po Mszy św. o godz. 11.30 w dolnym kościele spotkanie dla rodziców dzieci które przygotowują się do Rocznicy Komunii św.
  • W niedzielę 26 stycznia rozpocznie się przygotowanie do Bierzmowania dla starszej młodzieży i dorosłych. Spotkania będą się odbywały się w każdą niedzielę o godz. 19.00 w sali na plebanii. Bierzmowanie przewidujemy w marcu.
  • W niedzielę  26 stycznia o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie z Małgorzatą i Markiem Nowickimi, autorami książki „Upili się młodym winem”. Książka ta traktuje o. początkach Odnowy w Duchu Świętym w Polsce. Dotyczy również początków wspólnoty Ruchu Światło-Życie w naszej parafii pod opieką ks. Bogdana Giertugi. Serdecznie zapraszamy.
  • W każdą sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny.
  • Grupa charytatywna i SFCh składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w akcję świąteczną. Dzięki ofiarności Państwa przygotowano 145 paczek świątecznych i zakupiono ok. 250 obiadów dla dzieci. Serdeczne Bóg zapłać.
  • W sklepiku dostępny najnowszy Głos Ojca Pio oraz Oremus na luty, również komplety kolędowe, kropidła, miseczki na wodę święconą. Zapraszamy też do zakupu kalendarzy na rok 2014.
  • Kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Kolędę rozpoczynamy codziennie (pon. – pt.) o godz. 16.00, w soboty o godz. 10.00.

Plan kolędy w najbliższym czasie:

20.01. Poniedziałek  Zielona z blokami (4)

21.01. Wtorek           Długa, Krucza, Ślusarskiego (3)

22.01. Środa              Powstańców Warszawy, Żytnia (4)

23.01. Czwartek       Świderska z blokami (3)

24.01. Piątek             Wiosenna, Wesoła, Staszica z blokiem, Błękitna bez bloków (2) Wiślana, Korczaka (2)

25.01. Sobota            Botaniczna, Wodna, Skośna, Skrajna, Zaciszna, Boczna, Rodziewiczówny, Orzeszkowej, Dziekońska, Noakowskiego, Małkowskiego, Budziszewskiej, Łąkowa, Drogowców, Aleja Przyszłości, Telimeny (2) Brzozowa (1) Kormoranów (1)

W tym tygodniu patronują nam:

• 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która wybrawszy Chrystusa, odrzuciła wszelkie inne propozycje małżeństwa, choć jej uroda zachwycała wielu, i z tego powodu jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku; jest patronką dzieci, panien i ogrodników (wspomnienie obowiązkowe);
  • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej (wspomnienie obowiązkowe).