Ogłoszenia duszpasterskie 18.12.2016 r. – 4 Niedziela Adwentu

• Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1130 w salce na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych dzieci, które 25 grudnia podczas Mszy św. o godz. 1300 zostaną uroczyście ochrzczone. Również dzisiaj po Mszy św. o 1130 spotkanie dla dzieci komunijnych oraz ich rodziców.
  • Harcerze ZHP ze szczepu w Józefowie, jak co roku, przekazują dzisiaj Betlejemskie Światło Pokoju. Uroczyste przekazanie na Mszach św. o godz. 1000 i 1130.
  • Stowarzyszenia Kultury Mazowsza wraz z Teatrem GROT zapraszają za dzisiaj po Mszy św. wieczornej do dolnego kościoła na PRZEDŚWIĄTECZNĄ PRZYSTAŃ MUZYKI – koncert, który w codziennym zabieganiu, pomoże na chwilę zatrzymać się, by oddać się refleksji i spojrzeć na przygotowania świąteczne w aspekcie duchowym. Podczas koncertu usłyszymy m.in. „Rorate Coeli” , „Modlitwę Okudżawy”,”Przekażmy sobie znak pokoju” i inne utwory związane tematycznie z Adwentem – czasem radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Serdecznie zachęcamy, by przyjść raz jeszcze dzisiaj do kościoła na g. 18.45.
  • Jutro 19 –ty dzień miesiąca, więc jak zwykle Msza św. wieczorna będzie połączona z Nowenną za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki i możliwością ucałowania relikwii.
  • Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.
  • W sobotę 24 grudnia o godz. 630 ostatnie Roraty i potem Msza św. już tylko o godz. 830 – nie ma wieczornej, gdyż w tym czasie gromadzimy się przy wigilijnym stole. Pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych, utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  • 24 grudnia – w Wigilię Narodzenia Pańskiego – kancelaria nieczynna.
  • Zapraszamy wszystkich na Roraty – uroczyste Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 630 rano.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie oraz grupa charytatywna organizują dzisiaj przed kościołem kiermasz ozdób i stroików świątecznych, wykonanych przez dzieci i dorosłych mieszkańców naszego miasta. Dochód przeznaczony jest na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa.
  • Dzisiaj również Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą do domu pobłogosławiony chleb i dzielić się z nim w gronie domowników i przyjaciół. Przy chlebie stoją puszki na ofiary, które przeznaczymy na pomoc dla osób potrzebujących. Akcję organizuje Parafialny Zespół Caritas.
  • Wspólnota kobiet Betania zaprasza na spotkanie modlitewne u Sióstr Dominikanek przy ul. Piaskowej, tym razem wyjątkowo we wtorek 20 grudnia o godz. 19.15.
  • Ofiary składane na tacę podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
  • Po nocnej Pasterce Msze św. 25 grudnia będą odprawiane o godz. 830, 930 (w rycie trydenckim), 1000, 1130, 1300, 1800 i 2000.
  • W poniedziałek, 26 grudnia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, drugi dzień Świąt. Msze św. wg porządku niedzielnego, a taca w tym dniu przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej diecezji. W tym dniu będziemy celebrować Jubileusze Małżeńskie – podczas Mszy św. o godz. 1300 można będzie uroczyście odnowić przysięgę małżeńską. Parom, które w tym roku kalendarzowym obchodziły, bądź będą obchodzić jubileusz 60-lecia, 50-lecia i 25-lecia ślubu chcemy wręczyć okolicznościowe dyplomy, dlatego prosimy o zgłaszanie (w zakrystii lub w kancelarii) swojego udziału w tej uroczystości.
  • W opłatki można zaopatrzyć się w kaplicy bł. Ks. Jerzego lub zakrystii.
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Józefowie serdecznie zaprasza osoby samotne i nie tylko, na spotkanie Wigilijne w piątek, 23 grudnia 2016 r. o godz. 1000. Spotkanie odbędzie się w Domu Nauki i Sztuki przy ul. Kard. Wyszyńskiego 4 (naprzeciw Urzędu Miasta). Zachęcamy do licznego udziału w tym spotkaniu.
  • Trwa doroczna Wizyta Duszpasterska. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000. Oto program wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie (w nawiasie podano ilu księży udaje się na konkretną ulicę):

19.12.    Poniedz. (4)        Piaskowa bez bloków (4)

20.12.    Wtorek (4)         Zawiszy z blokami (4)

28.12.    Środa (2)            Puszkina, Samorządowa cała (2)

29.12.    Czwartek (2)     Nowa (2)

30.12.    Piątek (2)           Wawerska bloki 1, 1A, 1B, 17A, 17B, Werbeny (2)