Ogłoszenia duszpasterskie 18.11.2018 r. – 33 Niedziela Zwykła

• Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.
  • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
  • Dzisiaj Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą do domu pobłogosławiony po Mszy św. porannej. Akcję organizuje Parafialny Zespół Caritas.
  • Zapraszamy na Mszę św. dzisiaj o godzinie 13:00, wieńczącą warsztaty muzyczne scholi wspólnoty Kana Galilejska. Po Mszy zachęcamy do pozostania i wysłuchania kilku utworów w wykonaniu zespołu. Chór i orkiestra pod dyrekcją kompozytorów i dyrygentów: Alicji Ogrodzińskiej i Krystiana Neściora.
  • Jutro przypada 19 dzień miesiąca, a więc o godz. 18.00 Msza św. o bł. ks. Jerzym Popiełuszce oraz modlitwy za Jego wstawiennictwem. Zapraszamy.
  • W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.
  • Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej.
  • Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 11:30 katecheza i spotkanie dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania, którzy rozpoczęli w tym roku swoje przygotowania.
  • Za tydzień 79 już Akcja Krwiodawstwa. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy przyśle 2 ekipy do obsługi chętnych do oddania krwi. W Domu św. Józefa możliwe będzie pobranie krwi nawet od ponad 100 osób. Zmniejszy się czas oczekiwania na pobranie krwi. Krwiodawców z rodzinami zapraszamy też do kawiarenki na bezpłatny poczęstunek.
  • Akademia Familijna i Szkoła Strumienie 24 listopada od godz. 15.00 zapraszają na konferencję Rodzina – biznes Twojego. Program na plakatach i ulotkach. Józefów, ul. 3 Maja 129. Wstęp wolny.
  • Nasz józefowski chór Schola Cantorum Maximilianum, wieloletnim wysiłkiem zebrał i utrwalił na płycie 23 utwory o tematyce patriotycznej. Płyta nosi tytuł „Umiłowana” i od dziś jest do nabycia w naszym sklepiku parafialnym. Płyta może pomóc nam w uroczystym świętowaniu rocznicy odzyskania niepodległości. „Umiłowana” może być też dobrym prezentem dla rodziny i przyjaciół oraz jest pewną forma wsparcia działalności zespołu. Honorowy patronat nad płytą objął nasz biskup ordynariusz Romuald Kamiński.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.
  • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
  • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.
  • 24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.