Ogłoszenia duszpasterskie 18.10.2020 r. – 29 Niedziela Zwykła

• Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
  • Dzisiaj o godz. 18.00 bp Marek Solarczyk odprawi Mszę św. w intencji dzieci i młodzieży poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnym oraz w 12 rocznicę śmierci Grzegorza Zduńczyka, patrona Stowarzyszenia „Bezpieczna Młodość” im. Grzegorza.
  • Dzisiaj dzień imienin ks. Łukasza. Polecajmy go w naszych modlitwach Bogu i opiece Maryi. W jego intencji będziemy się dzisiaj modlić zwłaszcza podczas Mszy św. o godz. 11.30.
  • W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
  • Jutro przypada liturgiczne wspomnienie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W tym dniu zapraszamy do kościoła zwłaszcza na 1800 – na Mszę św. i modlitwy za wstawiennictwem błogosławionego.
  • Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z I i II zostają przełożone na inny termin, o nowym terminie poinformujemy w ogłoszeniach parafialnych.

• Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.15 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym, po nim odprawiamy wieczorną Eucharystię. Trwa też nowenna przed wspomnieniem liturgicznym św. Jana Pawła II, które przypada 22 października. W ramach modlitwy różańcowej, za Jego wstawiennictwem modlimy się o pełną ochronę dla osób nienarodzonych i poszanowanie życia wszystkich obywateli w naszej Ojczyźnie. Wszystkich zapraszamy na tę modlitwę.
  • Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy wypominki w zakrystii lub w kancelarii. Również przy wyjściu z kościoła leżą kartki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu, a potem przekazać do zakrystii lub kancelarii.
  • Mamy serdeczną prośbę, by śmieci na cmentarzu odnosić do wystawionych pojemników.
  • Zwróćmy uwagę, że o miejscu pochowania na naszym cmentarzu możemy dowiedzieć się odwiedzając naszą stronę internetową pod zakładką cmentarz. Tam też dowiemy się o opłatach za grób. Wszelkie sprawy cmentarne załatwiamy w kancelarii.
  • Wspólnota modlitewna Betania zaprasza kobiety na spotkanie w najbliższy czwartek 22 października o godzinie 19:30 do klasztoru sióstr dominikanek w Józefowie przy ulicy Piaskowej 48.
  • Najnowsze obostrzenia związane z koronawirusem sprawiają, że w naszym kościele do odwołania może przebywać jednocześnie na liturgii nie więcej niż 102 osoby w górnym i nie więcej niż 63 osoby w dolnym. Do kościoła górnego można wejść tylko przez wejście boczne od strony parkingu. Pamiętajmy również o maseczkach i dezynfekcji rąk.