Ogłoszenia duszpasterskie 18.10.2015 r. – 29 Niedziela Zwykła

• Dziś – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Misyjny, będący świętem patronalnym Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Polsce. Obchody te mają na celu pobudzić nas do wspierania misji i misjonarzy modlitwą, cierpieniem ofiarowanym w tej intencji oraz środkami finansowymi. Biorąc udział w nabożeństwach różańcowych, módlmy się za misje oraz o nowe powołania do pracy na misjach. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
  • Dziś swoją modlitwą obejmujemy również pracowników służby zdrowia z racji święta św. Łukasza, ewangelisty i lekarza, wyznaczonego w kalendarzu liturgicznym na dzień 18 października.
  • Dziś po Mszy o 11:30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
  • Za tydzień spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, po Mszy św. o 11:30 dla liceum, po Mszy św. o 13:00 dla III gimnazjum.
  • Jutro przypada wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy zwłaszcza na Mszę św. i modlitwy za wstawiennictwem błogosławionego o godz. 1800. Trwa Nowenna przed przypadającym 19 października liturgicznym wspomnieniem bł. Jerzego Popiełuszki. Jest ona zawsze połączona z nabożeństwami różańcowymi.
  • Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.15.
  • W związku z sobotnim pogrzebem Mamy ks. Proboszcza + Janiny Gniedziejko, pielgrzymka do Kalisza odbędzie się w najbliższą sobotę 24 października. Wyjazd o godz. 5.00.
  • Zapraszamy na pielgrzymkę w Roku Miłosierdzia do Włoch Wyjazd z parafii na 9 dni, od 30.04 do 08.05.2016 r. W bogatym programie: Msza św. przy grobie św. Jana Pawła II, nawiedzenie bazylik rzymskich i uzyskanie jubileuszowego. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Zapisy i wpisowe u ks. Pawła
  • Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Już od dziś w zakrystii lub kancelarii przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła leżą karteczki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu.
  • Jest czas porządkowania grobów. Mamy serdeczną prośbę, by śmieci odnosić do wystawionych pojemników. Nie wolno zostawiać gdziekolwiek i prosimy zwracać uwagę, tym którzy to robią. Wszyscy chcemy mieć porządek na cmentarzu.
  • Za tydzień, w niedzielę (25 października), Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie będzie rozprowadzać znicze przed kościołem. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na obiady dla dzieci z naszych józefowskich szkół. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie tego dzieła pomocy dzieciom.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 X – św. Jan Kanty, prezbiter, który studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a później został jego profesorem. Zasłynął z wielkiego miłosierdzia względem ubogich. Zmarł 24 XII 1473 roku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 21 X – bł. Jakub Strzemię, franciszkanin, misjonarz kresów wschodnich Rzeczypospolitej, a w końcu arcybiskup halicko-lwowski. Zmarł 20 X 1409 roku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 22 X – św. Jan Paweł II, papież. Uroczyście rozpoczął swój pontyfikat 22 X 1978 roku i wprowadzał w życie Kościoła uchwały Soboru Watykańskiego II, kanonizowany 27 IV 2014 roku (wspomnienie obowiązkowe).