Ogłoszenia duszpasterskie 18.09.2022 r. – 25 Niedziela Zwykła

 • Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne (kolekta mszalna). Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.
 • Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.
 • Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.
 • Dzisiaj w godzinach 9:00 do 14:00 trwa kolejna akcja krwiodawstwa. Tym razem wyjątkowo na  hali  sportowej  ICSiR  przy ul. Długiej 44.
 • Gdyż również dzisiaj zakończenie 37. Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów „KSF Niepokalana 2022”. Od godz. 10:00 do 14:00 projekcje filmów w Sali multimedialnej Domu św. Józefa. O 1500 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, a o godz. 1800 Mszę św. odprawi biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński. Po Mszy św. ok. godz. 1900 Okolicznościowy Koncert. Więcej na plakatach.
 • Jutro przypada 19 dzień miesiąca, a więc o godz. 1800 Msza św. o bł. ks. Jerzym Popiełuszce oraz modlitwy za Jego wstawiennictwem. Zapraszamy.
 • Również w poniedziałek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu od Mszy św. o godz. 830 do wieczornej Mszy św. o godz. 1800. Prosimy o zapisywanie się na listy na następne poniedziałki. Musimy być pewni, że cały czas jest kilka osób w kościele.
 • Rusza kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 września (wtorek) o godzinie 1930. Kurs obejmuje 10 półtoragodzinnych spotkań odbywających się cyklicznie we wtorki o godzinie 1930 w domu Św. Józefa. Kurs przedmałżeński jest warunkiem koniecznym do udzielenia narzeczonym Sakramentu Małżeństwa.

 • W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
 • W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.
 • W sobotę 24 września zapraszamy na czuwanie modlitewne w ramach akcji „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00 i zakończy o 23.00.
 • W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 • Zapraszamy na zbiórki ministranckie, które odbywają się w kościele w soboty o godzinie 10:00. Na te zbiórki zapraszamy też wszystkich ministrantów i lektorów.
 • Zapraszamy dzieci do udziału w scholi dziecięcej. Próby odbywają się w niedzielę o godzinie 11:00 w salce na plebanii. Serdecznie zapraszamy.
 • Kandydaci do bierzmowania, którzy rozpoczęli swoje przygotowania w ubiegłym roku, mają swoje spotkanie w przyszłą niedzielę 25 września po Mszy św. o godz. 18.00.
 • Spotkanie dla rodziców dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej odbędzie się w poniedziałek 26 września 2022r o godzinie 18:45 w kościele.
 • Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.  
 • W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca: + Bogdan Czajka oraz + Romuald Wierzbicki. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 20 września – Świeci Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter oraz Paweł Chong Hasang (1795-1839) i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;

– środa, 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;

– piątek, 23 września – Święty Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w  Eucharystii.