Ogłoszenia duszpasterskie 18.08.2019 r. – 20 Niedziela Zwykła

• Jutro przypada 19 dzień miesiąca, a więc o godz. 18.00 Msza św. o bł. ks. Jerzym Popiełuszce oraz modlitwy za Jego wstawiennictwem. Zapraszamy.
  • W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
  • Już dzisiaj ogłaszamy, a właściwie przypominamy, że za dwa tygodnie będziemy świętować Uroczystość Patronalną parafii – Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Będą to jednocześnie główne obchody stulecia parafii pod przewodnictwem biskupa Warszawsko-Praskiego Romualda Kamińskiego. Zapraszamy więc władze samorządowe Powiatu Otwockiego i Miasta Józefowa, organizacje społeczne, poczty sztandarowe, wszystkich parafian i gości. Posłaliśmy też zaproszenia do wszystkich żyjących księży, którzy posługiwali w naszej parafii na przestrzeni wieku. Po sumie w procesji wokół kościoła będziemy chcieli podziękować za wszelkie łaski otrzymane od Boga przez przyczynę Maryi. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji: Kościelną Służbę Porządkową, panów do niesienia baldachimu i chorągwi, siostry Żywego Różańca, bielanki, ministrantów – wszystkich.
  • Po procesji zapraszamy na festyn rodzinny. Będziemy pamiętali o 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Rozpoczniemy więc koncertem patriotycznym, potem wiele innych występów. Przewidziano wiele znanych atrakcji: grochówkę, domowy smalec, pompowana zjeżdżalnia, koniki, zabawy organizowane przez harcerzy, malowanie twarzy itp. Prosimy o upieczenie i przyniesienie ciast. Warto więc już dzisiaj zarezerwować popołudnie 1 września – chcemy spotkać się, po liturgicznych obchodach odpustowych, na wspólnym uczczeniu naszej stuletniej historii.

• Jedną z atrakcji festynu będzie Fanteria. Prosimy o przynoszenie do zakrystii lub kancelarii fantów na tę loterię. Mogą to być dowolne przedmioty, jest tylko jedna zasada: powinny być nowe. Mamy pewnie takie nietrafione prezenty, których nie wykorzystaliśmy. Możemy też coś specjalnie kupić. Prosimy więc o przekazanie na rzecz loterii. Cały dochód z loterii przeznaczony będzie na dofinansowanie obiadów w szkołach józefowskich dla potrzebujących dzieci (organizowane przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie działające w naszym mieście)
  • Jak co roku zapraszamy na pielgrzymkę do patronki naszej parafii Matki Bożej Częstochowskiej na Jasną Górę w dniu 7 września (sobota). Nawiedzimy też Sanktuarium Gilde. Koszt 65 zł. Wyjazd o 5.00 rano. Zapisy u ks. Pawła w zakrystii i kancelarii.
  • Zaś 14 września (sobota) pielgrzymka na ogólnopolskie wydarzenie Polska pod Krzyżem do Włocławka. Chętnych zapraszamy do zapisywania się u ks. Pawła w zakrystii lub kancelarii. Koszt 65 zł. Wyjazd 5.30. (Podczas modlitwy “Polska pod krzyżem” uczestnicy spotkania będą prosić o potrzebne łaski dla swoich rodzin, bliskich, sąsiadów oraz nieznajomych. “Chcemy prosić Boga, żeby uratował dusze wielu ludzi, którzy dzisiaj czują pustkę w swoim życiu. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół, dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż. Wróćmy do podstaw, do korzeni – do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe)

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
  • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
  • 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
  • 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.