Ogłoszenia Duszpasterskie 18.08.2013r – 20 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie 18.08.2013 r. – 20 niedziela zwykła

• Jutro 19 dzień miesiąca, więc jak zwykle Msza św. wieczorna będzie połączona z Nowenną za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i możliwością ucałowania relikwii.
  • W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. A w najbliższy czwartek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz Naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
  • W najbliższy piątek, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 i to w Warszawie. W naszym Narodzie możemy się doliczyć całych zastępów rodaków prześladowanych przez systemy polityczne minionych dziesięcioleci. Wielu z nich złożyło najwyższą ofiarę swojego życia. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tak zwanej poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać! Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.
  • W sobotę, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
  • W ramach obchodów tegorocznego święta patronalnego parafii, w sobotę o godz. 20.00 na dużym ekranie przed kościołem będzie wyświetlony film „Cristiada”. To wybitne dzieło naprawdę jest godne obejrzenia i przeżycia – warto zaprosić swoich przyjaciół i znajomych spoza Józefowa. Dobrze jest wziąć ze sobą coś do siedzenia. Serdecznie zapraszamy: 24.08.2013. godz. 20.00.
  • W niedzielę za tydzień, 25 sierpnia, uroczystość odpustowa w naszej parafii: Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków. Jest ona patronką naszej parafii. Główna Msza św. – odpustowa Suma zostanie odprawiona o godz. 1130. Zapraszamy serdecznie na tę uroczystość władze samorządowe, organizacje społeczne, poczty sztandarowe, wszystkich parafian i gości. Po sumie w procesji wokół kościoła będziemy chcieli podziękować za wszelkie łaski otrzymane od Boga przez przyczynę Maryi. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji: Kościelną Służbę Porządkową, panów do niesienia baldachimu i chorągwi, siostry Żywego Różańca, bielanki, ministrantów – wszystkich.
  • Po procesji festyn rodzinny. Przewidziano wiele atrakcji: strażacką grochówkę, domowy smalec, zabawy organizowane przez harcerzy, malowanie twarzy, warsztaty rękodzielnicze itp. Przewidziane jest wspólne śpiewanie z naszych chórem parafialnym, a o godz. 15.00 koncert Orkiestry Dętej OSP z Rossoszy, po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 1900) zabawa taneczna.
  • Prosimy o upieczenie ciast na festyn. Dochód z ciast i innych smakołyków chcemy przekazać na dofinansowanie obiadów w szkołach józefowskich dla potrzebujących dzieci (organizowane przez Forum Chrześcijańskie działające w naszym mieście). Mamy więc prośbę, by już dzisiaj zarezerwować popołudnie i wieczór 25 sierpnia – chcemy spotkać się po odpustowych obchodach liturgicznych na wspólnej zabawie.
  • Jak co roku, w związku z obchodami patronki parafii, 07 września o godz. 5.30 wyrusza z naszej parafii autokarowa pielgrzymka do Częstochowy. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.

W tym tygodniu patronują nam:

• 20 VIII – Święty Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy” (wspomnienie obowiązkowe);
  • 21 VIII – Święty Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Święta; nazwano go „papieżem dzieci” (wspomnienie obowiązkowe).