Ogłoszenia duszpasterskie 18.06.2023 r. – 11 Niedziela Zwykła

• Już niedługo rozpoczyna się okres letnich wyjazdów i odpoczynku, kiedy bardzo często będziemy korzystać z samochodu. Dlatego dzisiaj, po Mszach Świętych, pragniemy poświęcić samochody i motocykle. Będzie też można otrzymać wtedy plakietkę z modlitwą kierowcy. Już teraz dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji, które są wsparciem naszych działań duszpasterskich.
  • Jutro przypada 19 dzień miesiąca, a więc o godz. 18.00 Msza św. o bł. ks. Jerzym Popiełuszce, a po Mszy św. modlitwy za Jego wstawiennictwem połączone z Nabożeństwem czerwcowym. Zapraszamy.
  • W najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i rodziców do kościoła, aby podziękować za kolejny rok nauki, zwłaszcza na Mszę św. o godz. 8:30 lub 18:00.

• W niedzielę za tydzień będziemy gościć kapłana z par. Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana w Warszawie Kobiałce, który będzie głosił kazania i zbierał ofiary na tacę na budowę kościoła.
  • Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym (od lat 6) do korzystania z organizowanych przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zajęć wakacyjnych w świetlicy działającej przy parafii p.w. MB. Częstochowskiej od 26.06.2023. do 04.08.2023. Zajęcia będą odbywały się pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00. Dzieci będą korzystały z naszego zaplecza dydaktyczno-rozrywkowego uczestnicząc w zajęciach artystycznych (glina, decoupage), sportowych, muzycznych, komputerowych. Zaplanowane są również wyjazdy autokarowe do Warszawy (ZOO, Sala Zabaw, Kino). Dzieci otrzymają także drugie śniadanie, owoce, słodycze, napoje.
  • Już teraz przypominamy, że na czas wakacji (w lipcu i sierpniu) zmieni się układ Mszy św. – w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1300. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna codziennie rano w godz. 900 – 1030 zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki w godz. 1600 – 1730.
  • Przypominamy też, że w Domu Świętego Józefa działa nasza kawiarenka parafialna. Zapraszamy w niedziele po Mszach Świętych o godz. 10.00 i 11.30. Niedawno otrzymaliśmy nowoczesny ekspres do kawy oraz zamrażarkę na lody, za które serdecznie dziękujemy ofiarodawcom. Jeśli ktoś chciałby pomóc lub wesprzeć naszą nową inicjatywę prosimy o kontakt z ks. Maciejem.
  • W dniach 25-27 czerwca (niedziela, poniedziałek, wtorek)  w Parku Miejskim (Muszla) w Otwocku odbędą się trzydniowe rekolekcje plenerowe o nazwie STREFA MOCY, które będzie prowadził Witek Wilk z ekipą, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału, wstęp wolny. W ramach wydarzenia będą też koncerty. Więcej na plakatach.