Ogłoszenia duszpasterskie 18.06.2017 r. – 11 Niedziela Zwykła

• Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim biorącym udział w Procesji Bożego Ciała w miniony czwartek. Wyrazy uznania i serdeczne Bóg zapłać poszczególnym wspólnotom za przygotowanie ołtarzy oraz dywanu kwiatowego.
  • W Oktawie Bożego Ciała, 16 – 22 czerwca, spotykamy się codziennie w kościele o godz. 1800 na Mszy św., Nieszporach i procesji Eucharystycznej (z wyjątkiem dzisiejszej niedzieli, gdy procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 1300).
  • Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy chcieli otoczyć naszymi modlitwami księży Tomasza i Pawła z racji zbliżających się imienin oraz złożyć życzenia.
  • Dzisiaj Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą do domu pobłogosławiony po Mszy św. chleb i dzielić się z nim w gronie domowników i przyjaciół. Przy chlebie stoją puszki na ofiary, które przeznaczymy na pomoc dla osób potrzebujących. Akcję organizuje Parafialny Zespół Caritas.
  • Gościmy dzisiaj w naszej parafii Chór Cantus Cordis z Mińska na Białorusi. Przyjechał do Polski na Festiwal Sacrosong DWP 2017, który miał miejsce przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku-Kresach. Wystąpi na Mszach św. o godz. 1000 i 1130 Po tych Mszach św. odbędą się też krótkie koncerty. Można będzie również wesprzeć finansowo Polaków, którzy za granicą pamiętają o swoich korzeniach.
  • Również dzisiaj o godz. 1800 neoprezbiter ks. Samuel Szociński (pochodzący z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Józefowie – Błotach) odprawi swoją Mszę św. prymicyjną oraz udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Zapraszamy.
  • Jutro 19 -ty dzień miesiąca, więc jak zwykle Msza św. wieczorna będzie połączona z Nowenną za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i z możliwością ucałowania relikwii po procesji.
  • W czwartek, w ostatni dzień tak zwanej „oktawy” uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta o godz. 1800. Po Mszy Świętej wieczornej i następującej po niej procesji – błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.
  • W piątek (23 czerwca) przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Msze Święte o godzinie 630, 700, 830 i 1800. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  • W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Pana Boga. Msze Święte o godzinie 630, 700, 830 i 1800.
  • Ofiary zbierane na tacę za tydzień będą przeznaczone na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
  • W niedzielę 25 czerwca odbędzie się przy naszym kościele kolejna Akcja Krwiodawstwa i powiązana z nią akcja o nazwie „Dzień Dawcy Szpiku – Józefów” czyli rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Serdecznie zachęcamy do ofiarowania prawdziwego daru serca – własnej krwi oraz jeśli będzie trzeba szpiku, ratującego życie.
  • Pamiętajmy, że na czas wakacji (lipiec – sierpień) zmienia się układ Mszy św. Codziennie będą odprawiane Msze św. o godz. 700, 830 i 1800. W niedziele natomiast: o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1800 i 2000. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna codziennie rano w godz. 900 – 1045 zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki w godz. 1600 – 1745.