Ogłoszenia duszpasterskie 18.05.2014 r. – V Niedziela Wielkanocna

• Witamy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej p. Katarzynę Chojnacką, świecką misjonarkę, która w czerwcu tego roku wyjeżdża na misje do Konga w Afryce. Przygotowuje ją i wysyła biuro misyjne naszej diecezji Warszawsko-Praskiej. Prosimy opowiedzieć nam o tym, a potem można będzie ją spotkań przed kościołem. Również przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na ten szlachetny cel.
  • Dzisiaj w naszym kościele jedna klasa dzieci przystępuje do I Komunii św.; uroczystość odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 1130. Ogarnijmy naszą modlitwą te dzieci i ich rodziny. Biały Tydzień dla dzieci codziennie o godz. 1800.
  • Z okazji 100 – lecia Ruchu Szensztackiego Ojcowie Szensztaccy zapraszają dzisiaj 18 maja o godz. 19.00 na uroczystą Mszę św. w Sanktuarium MB Trzykroć Przedziwnej w Józefowie przy ul. Nowowiejskiej 12. Jest możliwość dołączenia do pielgrzymki odpoczywającej przy naszym kościele  ok. godz. 16.30 i pójścia pieszo do Sanktuarium lub pójścia w tej pielgrzymce od początku – wyrusza ona dzisiaj 18 maja o godz. 15.30 z Sanktuarium w Otwocku (ul. B. Czecha 9).
  • Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne.
  • Jutro 19 dzień miesiąca, a więc Msza św. wieczorna o bł. Jerzym Popiełuszce i modlitwy za jego wstawiennictwem. Przygotowane są karteczki, na których można zapisać prośby, podziękowania za przyczyną ks. Jerzego (można je składać przed Mszą św. na ołtarzu przed obrazem). Zapraszamy.
  • 20 maja o godz. 19.00 Nabożeństwo Majowe przy kapliczce przy poczcie.
  • 22 maja we czwartek, podczas Mszy o godz.1800 zostaną przyjęci do grona ministrantów kandydaci, którzy przez rok czasu przygotowywali się do tej posługi. Pamiętajmy o modlitwie w ich intencji.
  • 24 maja w sobotę wyruszy pielgrzymka rowerowa ministrantów, bielanek i scholki dziecięcej, do sanktuarium ss. Szensztackich w Otwocku. Zbiórka o godz.900 przed kościołem.
  • W najbliższą sobotę o godz. 1000 w dolnym kościele spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania
  • Jesteśmy zaproszeni na sobotę 24 maja do Loretto nad Bugiem. Odbędzie się w tym dniu II Pielgrzymka Żywego Różańca i czytelników miesięcznika „Różaniec”. Nie tylko członków Żywego Różańca, ale też wszystkich zachęcamy do wyjazdu autokarem. Koszt 20 zł. Ponieważ będzie to wyjazd połączony z innymi parafiami dekanatu trzeba zgłosić swój udział jak najszybciej – nawet dzisiaj w zakrystii lub kancelarii.
  • Organizujemy obóz dla dzieci i młodzieży „Tygrysy”, zaraz na początku wakacji. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do księdza Tomasza. Spotkanie informacyjne odbędzie się 25 maja o godz. 1400 w salce na plebanii.
  • 31 maja jest wyjazd do sanktuariów diecezji ełckiej. Osoby, które zadeklarowały chęć wyjazdu proszone są o potwierdzenie i dokonanie wpłat. Koszt 65 zł.
  • Przyjmujemy zapisy na dziękczynną pielgrzymkę za kanonizację św. Jana Pawła II do Włoch. Termin we wrześniu. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii.
  • Sklepik parafialny poleca najnowszy numer Głosu Ojca Pio oraz Mały Gość Niedzielny.

Zapraszamy na drugie  otwarte spotkanie Akademii Hildegardowej w Polsce. Usłyszymy o medycynie, opisanej przez świętą benedyktynkę, w której nie ma chorób nieuleczalnych!
Zapraszamy na dwa wykłady: „Doktor, która leczy ciało i duszę”
– sposoby św. Hildegardy z Bingen na zdrowie ciała i duszy, oraz wykład : „Serce i mózg, to centrum dowodzenia naszego organizmu” – jak zachować ich zdrowie, oraz przywrócić siłę i witalność. Wskazania  medycyny hildegardowej. Spotkanie odbędzie się 24 maja w sobotę o godzinie 1900 w dolnym kościele. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii.