Ogłoszenia duszpasterskie 18.04.2021 r. – 3 Niedziela Wielkanocna

  • Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
  • Zaczynając od dzisiejszej niedzieli wejdziemy w XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.
  • Niedziela Biblijna jest od 2017 r. Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Ogólnopolskie uroczystości związane z V Narodowym Czytaniem Pisma Świętego odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz na Jasnej Górze.
  • Gorąco zachęcamy także do  indywidualnego oraz rodzinnego czytania i zgłębiania Słowa Bożego. Obecnie w Internecie można znaleźć wiele pomocnych publikacji i nagrań. Wśród nich polecamy np. aplikację Lectio Divina – „On jest” czy też nagrane codzienne wprowadzenia do modlitwy „Modlitwa drodze” lub  „Słowo na jutro”. Jest także wiele publikacji w formie papierowej, które mogą być naszym przewodnikiem po drogach poznawania Bożego Słowa.

  • W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech. Msze Święte tego dnia o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.
  • W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji kapłanów zapisanych w Księdze Modlitw za Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego, a ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.
  • Za tydzień w niedzielę ministranci będą rozprowadzać wodę święconą dla tych dla których zabrakło w wielką sobotę. Ofiary są przeznaczone na fundusz ministrancki.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 23 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski.