Ogłoszenia duszpasterskie 18.03.2018 r. – 5 Niedziela Wielkiego Postu

• Dzisiaj po Mszy św. o 11:30 spotkanie dla rodziców i dzieci Pierwszokomunijnych.
  • Dzisiaj przed naszym kościołem trwa zbiórka funduszy   organizowana przez Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola nadziei”. Hospicjum prosi o wsparcie dla swoich podopiecznych, a w szczególności na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, środków medycznych i pielęgnacyjnych oraz na dojazd do pacjenta. Zapraszamy i prosimy o wsparcie.
  • Również dzisiaj Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą do domu pobłogosławiony po pierwszej Mszy św. chleb i dzielić się z nim w gronie domowników i przyjaciół.
  • Jutro Uroczystość św. Józefa – patrona naszego miasta, patrona rodzin, zwłaszcza ojców. Mszę św. o godz. 18.00 w koncelebrze józefowskich proboszczów odprawi Ordynariusz Warszawsko-Praski bp Romuald Kamiński. Udzieli również sakramentu Bierzmowania. Wszystkich mieszkańców i przyjaciół Józefowa serdecznie zapraszamy jutro na godz. 18.00 do naszego kościoła na wspólną modlitwę i spotkanie z biskupem Romualdem – nowym pasterzem naszej diecezji.
  • W najbliższą środę 21 marca po Mszy św. wieczornej spotkanie na plebanii wszystkich zelatorek Kół Żywego Różańca. Zapraszamy.
  • W najbliższą środę adoracja będzie połączona ze śpiewem tradycyjnych pieśni pasyjnych. Zapraszamy od 19  do 20 na wspólną modlitwę i śpiew przed Najświętszym Sakramentem.
  • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątki o godz. 17:00 i 19:00, a w niedziele o godz. 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją.
  • Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Grupa Charytatywna organizuje w tym dniu kiermasz palm i ozdób świątecznych. Dochód w całości zostanie przeznaczony na zakup paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących z naszego miasta.
  • W niedzielę za tydzień w naszej parafii wystąpi Miejsko Parafialny Chór Schola Cantorum Maximilianum który podczas mszy świętej o godzinie 13.00 wykona Mękę Pańską wg. Świętego Mateusza w opracowaniu wielogłosowym
  • W sobotę 3 marca bp Marek Solarczyk w katedrze Warszawsko-Praskiej pobłogosławił 58 szafarzy nadzwyczajnych Komunii św., w tym dwóch z naszej parafii – panów: Piotra Nowakowskiego oraz Norberta Przyborowskiego. Razem posługuje więc w naszej parafii 5 szafarzy nadzwyczajnych. Przypominamy o możliwości zanoszenia przez nich po niedzielnych Mszach św. Komunii św. do domów osób chorych i starszych. Ważne to jest zwłaszcza teraz, po rekolekcyjnej spowiedzi chorych w domach. Taką potrzebę można zgłosić w zakrystii lub kancelarii.
  • Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę 21 kwietnia.
  • W sklepiku karty świąteczne, rozważania Drogi Krzyżowej oraz najnowszy numer Głosu Ojca Pio.