Ogłoszenia duszpasterskie 18.02.2018 r. – 1 Niedziela Wielkiego Postu

• W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.
  • Dzisiaj Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą do domu pobłogosławiony po Mszy św. chleb i dzielić się z nim w gronie domowników i przyjaciół. Przy chlebie stoją puszki na ofiary, które przeznaczymy na pomoc dla osób potrzebujących. Akcję organizuje Parafialny Zespół Caritas.
  • Jutro przypada 19 dzień miesiąca, a więc o godz. 18:00 Msza św. o bł. ks. Jerzym Popiełuszce oraz modlitwy za Jego wstawiennictwem. Zapraszamy.
  • Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. jak co roku zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes.
  • Gorąco zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego: W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: o godzinie 17:00 i 19:00, za w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją.
  • W Wielkim Poście piątkowa Adoracja Najśw. Sakramentu będzie w godz. 18:30 – 19:00.
  • Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 4 – 7 marca. Poprowadzi je bp Kazimierz Wielikosielec z Białorusi.
  • Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy tydzień temu złożyli ofiary na 9 rodzin w Aleppo w Syrii. Możemy spokojnie opłacić kolejny miesiąc ich utrzymania. Za 4 miesiące podsumujemy akcję.
  • Również składamy podziękowanie krwiodawcom i organizatorom tej pięknej akcji. W minioną niedzielę: zarejestrowano 78 osób. Zakwalifikowane 62 osoby oddały 27,9 litra krwi.

W tym tygodniu patronują nam:

• 22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.