Ogłoszenia duszpasterskie 18.01.2015 r. – 2 Niedziela Zwykła

• Dzisiaj w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „Jezus rzekł do Samarytanki: »Daj mi pić!«”.
  • Jutro przypada 19 dzień miesiąca, a więc o godz. 18.00 Msza św. o bł. Jerzym Popiełuszce. Przygotowane są karteczki, na których można zapisać prośby, podziękowania za przyczyną ks. Jerzego (można je składać przed Mszą św. na ołtarzu przed obrazem). Zapraszamy.
  • 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna. Na wspólną modlitwę zapraszamy Babcie, Dziadków oraz wszystkich, którzy chcą im okazać swoją miłość i wdzięczność.
  • 10 lutego  rozpocznie się Kurs Przedmałżeński, w salce na plebanii o godz.19:30.
  • W niedzielę za tydzień (25 stycznia) podczas Mszy św. o godz. 13.00 wystąpi Chór Bazyliki w Czerwińsku. Po Mszy św. krótki koncert – serdecznie zapraszamy.
  • W niedzielę 25 stycznia rozpocznie się przygotowanie do Bierzmowania dla starszej młodzieży i dorosłych. Spotkania będą się odbywały się w każdą niedzielę o godz. 19.00 w sali na plebanii. Bierzmowanie przewidujemy w marcu.
  • W każdą sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zaprasza na ferie (w dniach: 19-30 stycznia od g. 9.00 do 16.00) dzieci w wieku szkolnym do świetlicy działającej przy naszej parafii. Dzieci otrzymają fachową opiekę pedagogów; będą miały zapewnione wiele atrakcji takich jak: zajęcia komputerowe, plastyczne, taneczne, wyjazd do kina itp. Wszyscy otrzymają drugie śniadanie. Zajęcia są bezpłatne! Zapraszamy!
  • W sklepiku do nabycia zestawy kolędowe, kropidła i miseczki na wodę święconą.
  • Na czas ferii przerywamy wizytę duszpasterską.

W tym tygodniu patronują nam:

• 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która wybrawszy Chrystusa, odrzuciła wszelkie inne propozycje małżeństwa, choć jej uroda zachwycała wielu, i z tego powodu jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku; jest patronką dzieci, panien i ogrodników (wspomnienie obowiązkowe);
  • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej (wspomnienie obowiązkowe).

Niech wszyscy, którzy uciekają się do nich w potrzebie, doświadczą błogosławionych skutków ich orędownictwa u Boga.