OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 marca 2024 r. – 5 Niedziela W. Postu

• W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.
  • Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.
  • Członkinie chóru „Cum Jubilo” działającego przy naszej Parafii zapraszają do wysłuchania programu wielkopostnych utworów dawnych mistrzów, który zaprezentują dzisiaj po Mszy św. o godzinie 11.30. Serdecznie zapraszamy!
  • Trwa nowenna przed zbliżającą się uroczystością św. Józefa, jest ona odmawiana po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy też by odpowiedzieć na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego i podjąć modlitwę i post w intencji Ojczyzny. W naszym kościele modlimy się w tej intencji za przyczyną św. Andrzeja Boboli po każdej Mszy św.
  • We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona naszego miasta. Msze Święte tego dnia o godz. 6:30, 8:30 i 18:00.Mszę św. o godz. 18.00 odprawi biskup Tadeusz Pikus. Udzieli również sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy na tę wtorkową, wieczorną, patronalną uroczystość władze samorządowe, organizacje społeczne i wszystkich mieszkańców Józefowa.
  • Na Mszę wieczorną zapraszamy również wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich Patron, Święty Józef, wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego.
  • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00, zaś Droga Krzyżowa w piątki o godz. 9.00, 17.00 i 19.00.

• Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Za tydzień Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie jak co roku zorganizuje kiermasz palm i ozdób świątecznych. Dochód w całości również zostanie przeznaczony na zakup paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących z naszego miasta.
  • Zachęcamy do duchowej adopcji dziecka poczętego po każdej Mszy Św. w poniedziałek 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  • Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas zbiera na pomoc dla potrzebujących mieszkańców naszego miasta. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki.
  • Już teraz też przypominamy o tradycji Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta w Wielki Piątek. Trasa, jak co roku: ulicami Kopernika, Piaskową, Graniczną i 3 Maja. Prosimy również – tak, jak poprzednio – o przygotowanie poszczególnych stacji.
  • I jeszcze jedno ogłoszenie uprzedzające. Wspólnota Domowego Kościoła i Wojownicy Maryi zapraszają w dniu 06 kwietnia na czuwanie w Wieczór Miłosierdzia Bożego, które rozpocznie się Mszą Św. o godzinie 18:00. Zaproszenie kierujemy do wszystkich Rodzin naszej Parafii, szczególnie do Rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych, a także do tych, którym sprawy Ojczyzny leżą na sercu. Dokładny przebieg czuwania będzie podany na plakatach, w kolejnym biuletynie i ulotkach.
  • Być może nie widać tego od strony kościoła, więc informujemy, że rozpoczęły się prace nad wymianą pokrycia dachowego plebanii. Wiosenne mycie dachów i ścian budynków wykazało, że blacha kładziona na plebanii w latach dziewięćdziesiątych zaczyna w niektórych miejscach rdzewieć i przeciekać. Nie warto podejmować drogich napraw, więc już na jesieni, dzień przed podwyżką cen, została zakupiona nowoczesna blacha (zimowała przy kościele) i inne potrzebne materiały. Dzięki temu inwestycja ta będzie o wiele tańsza, niż w cenach obecnych, a przy obecnych materiałach będzie długo służyła.
  • Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

We wtorek, 19 marca – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny i Patron Kościoła powszechnego, który był człowiekiem sprawiedliwym, pełnym pokory i odwagi, wierności i zaufania.