Ogłoszenia duszpasterskie 17.12.2023 r. – III Niedziela Adwentu

• „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy, tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności.
  • Dziś po Mszy Świętej o 11.30 spotkanie dla obu grup kandydatów do bierzmowania.
  • W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć w Roratach. Serdecznie zapraszamy wszystkich od poniedziałku do soboty na godz. 6.30. W tygodniu zapraszamy po roratach dzieci do salki na plebanii na kakao i drożdżówkę, w sobotę zaś młodzież na śniadanie.
  • Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane do godz. 13.00. Nie będzie Mszy Świętych wieczorem, gdyż w tym czasie, zgodnie z polską tradycją, zasiadamy do naszych stołów na wigilijną wieczerzę. Zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. A po niej przyjdźmy na Pasterkę odprawianą jak co roku o północy.
  • W Niedzielę Świętej Rodziny, która w tym roku przypada 31 grudnia, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej. Natomiast podczas Mszy Świętej o godz. 13.00 chcemy zorganizować uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej. Parom, które w tym roku kalendarzowym obchodziły, bądź będą obchodzić jubileusz 60-lecia, 50-lecia i 25-lecia ślubu chcemy wręczyć okolicznościowe dyplomy, dlatego prosimy o zgłaszanie
    (w zakrystii lub w kancelarii) swojego udziału w tej pięknej uroczystości.

• W dniach 8-9.12 Parafialny Zespół Caritas zorganizował s w sklepach Lidl I Netto zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszego miasta. W akcji Tak pomagam uczestniczyli wolontariusze z józefowskich szkół oraz harcerze. Zebrano ponad 700kg żywności którą przekazano do 22 rodzin oraz do sióstr Albertynek prowadzących ciepły posiłek dla potrzebujących. Serdeczne podziękowania dla wszystkich wspierających akcję.
  • W kaplicy obok zakrystii można otrzymać opłatek, a przed kościołem u ministrantów sianko na stół wigilijny. Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie organizuje kiermasz ozdób i stroików świątecznych, wykonanych przez dzieci i dorosłych mieszkańców naszego miasta. Dochód przeznaczony jest na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa.
  • W ostatnim tygodniu kwietnia 2024 r. organizujemy 5 dniową pielgrzymkę na Litwę, gdzie nawiedzimy m.in. wileńską Ostrą Bramę oraz miejsca związane ze św. Faustyną. Więcej informacji u ks. Macieja oraz na stronie internetowej.
  • Rodzinom, które odwiedziliśmy w minionym tygodniu dziękujemy za życzliwość i serdeczne przyjęcie, a także za ofiary złożone z tej okazji, a przeznaczone na Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu odwiedzimy:

• 12. Poniedziałek      Ogrodowa 1a oraz ul. Wiślana

Ze względu na czas przygotowań do świąt w naszych domach oraz okres świąteczny na najbliższe dni zawieszamy kolędę. Wizytę duszpasterską wznowimy dopiero 2 stycznia 2024 r.