Ogłoszenia duszpasterskie 17.12.2017 r. – 3 Niedziela Adwentu

• Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.
  • Dzisiaj po Mszy św. o 11:30 spotkanie dla grupy starszej młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  • Dzisiaj po Mszy św. o 11:30 spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych. Poświęcenie medalików. Przynosimy swoje.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 spotkanie dla pielgrzymów do Ziemi Świętej.
  • W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od poniedziałku do soboty o godz. 630. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Po roratach zapraszamy dzieci do salki na plebanii na kakao i bułeczkę.
  • Aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje Adwentowe, które w tym roku poprowadzą oo. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 630 (Roraty), 830, 1100, 1700 (dla dzieci) 1800 i 2000. Program w coniedzielnym biuletynie i na stronie internetowej.
  • We wtorek na godz. 1100 zapraszamy do kościoła zwłaszcza chorych i starszych. Po godz. 1230 chcemy nawiedzić chorych, których nie można przywieźć do kościoła. Prosimy o zgłaszanie tych chorych w zakrystii. Wtorek jest dniem spowiedzi. Skorzystajmy przed Bożym Narodzeniem z okazji pojednania z Bogiem i ludźmi.
  • Młodzież Oazowa po popołudniowych Mszach rekolekcyjnych (pon. – śr.) rozprowadzać będzie sianko. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji.
  • Podczas rekolekcji kancelaria będzie nieczynna. W sprawach najpilniejszych (np. pogrzeby) należy zgłaszać się do księdza w zakrystii.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie oraz grupa charytatywna organizują dzisiaj przed kościołem kiermasz ozdób i stroików świątecznych, wykonanych przez dzieci i dorosłych mieszkańców naszego miasta. Dochód przeznaczony jest na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa.
  • Dzisiaj również Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą do domu pobłogosławiony chleb i dzielić się z nim w gronie domowników i przyjaciół. Przy chlebie stoją puszki na ofiary, które przeznaczymy na pomoc dla osób potrzebujących. Akcję organizuje Parafialny Zespół Caritas.
  • W sklepiku do nabycia świece CARITAS, kropidła, zestawy kolędowe i kalendarze na przyszły rok.
  • W opłatki można zaopatrzyć się w kaplicy bł. ks. Jerzego lub zakrystii – rozprowadzają ministranci.
  • Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane do godz. 1300. Nie będzie Mszy św. wieczorem, gdyż w tym czasie zasiadamy do naszych stołów na wigilijną wieczerzę.
  • W Boże Narodzenie (25 grudnia) zapraszamy po Mszy św. o godz. 18:00 na koncert kolędowy w wykonaniu Schola Cantorum Maximilianum pod dyrekcją Zbigniewa Siekierzyńskiego.
  • W Niedzielę Świętej Rodziny, która w tym roku przypada 31 grudnia, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 1300 chcemy zorganizować uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej. Parom, które w tym roku kalendarzowym obchodziły, bądź będą obchodzić jubileusz 60-lecia, 50-lecia i 25-lecia ślubu chcemy wręczyć okolicznościowe dyplomy, dlatego prosimy o zgłaszanie (w zakrystii lub w kancelarii) swojego udziału w tej pięknej uroczystości.
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Józefowie serdecznie zaprasza osoby, które czują się samotne i nie tylko, na spotkanie Wigilijne w czwartek, 21 grudnia 2017 r. o godz. 1000. Spotkanie odbędzie się w Domu Nauki i Sztuki przy ul. Kard. Wyszyńskiego 4 (naprzeciw Urzędu Miasta). Zachęcamy do licznego udziału w tym spotkaniu.
  • Po świętach organizujemy dla dzieci i młodzieży udział w turnieju tenisa stołowego w Radości. Środa i czwartek ( 27 i 28 grudnia ). Zapisy i informacje u ks. Tomasza.