Ogłoszenia duszpasterskie 17.11.2019 r. – 33 Niedziela Zwykła

 • Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.
 • Gościmy dzisiaj ks. Piotra Figauzera – rezydenta parafii Chrystusa Najwyższego Kapłana w Warszawie-Kobiałce, który w zastępstwie zapowiadanego ks. Justyna, głosi kazania i zbiera ofiary na tacę na budowę kościoła.
 • Dzisiaj po Mszy o godzinie 11:30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do przyjęcia bierzmowania, którzy w tym roku rozpoczęli swoje przygotowania. Natomiast po Mszy Świętej o godzinie 18:00 w domu św. Józefa spotkanie parafialnego zespołu Synodu Młodzieży.
 • Zapraszamy w sobotę 23 listopada na godzinę 15.00 do domu św. Józefa na cykl spotkań dotyczących duchowości małżeńskiej: „Małżeństwo na nowo odczytane”. Jak żyć w zgodzie z Jezusem, sobą samym i współmałżonkiem czyli O duchowości małżeńskiej inaczej. W programie konferencja, świadectwo pary małżeńskiej, modlitwa osobista przed Najświętszym Sakramentem. Zapewniamy opiekę nad dziećmi. Spotkania adresowane są do małżeństw żyjących w sakramentem małżeństwa a także małżeństw niesakramentalnych. Prosimy o zarezerwowanie ok 2,5 godziny. Informacje u ks. Pawła i na plakatach.
 • W sobotę 23 listopada po Mszy św.; o godz.18.30, tym razem w kościele, odbędzie się trzecia już konferencja przygotowująca do oddania się Jezusowi przez Maryję wg. św. Ludwika de Montfort. Cykl 5-ciu sobotnich spotkań formacyjnych, zakończy się ofiarowaniem Jezusowi przez Maryję 8 grudnia. Serdecznie zapraszamy.
 • W niedzielę za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.
 • W tym dniu będziemy też gościć ks. Wojciecha Kozłowicza – Salezjanina misjonarza z Zambii. Opowie o misjach w tym afrykańskim kraju i będzie zbierał ofiary do puszki na fundusz misyjny.
 • Za tydzień 24 listopada w godz. 9.00 – 14.00 odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa przy naszej parafii. Również tym razem Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy przyśle 2 ekipy do obsługi chętnych do oddania krwi. W Domu św. Józefa możliwe będzie pobranie krwi nawet od ponad 100 osób – serdecznie zachęcamy.
 • Ofiary zbierane za tydzień na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
 • Jak ogłaszaliśmy tydzień temu, obchodząc 100 – lecie parafii, organizujemy fundację organów. Musimy w ten sposób zebrać 150 000 zł. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w to jakże ważne dzieło. Liczy się każda wpłata (z dopiskiem na organy) na konto bankowe naszej parafii lub ofiara złożona w kancelarii.  
 • Dzisiaj w naszym kościele odbędzie się koncert i promocja płyty „Nie Wątp” Marcina Wargockiego. Artyście będzie towarzyszył zespół. Będzie to kolejny krążek w karierze tego artysty. Zabierze nas do muzycznej krainy łagodności, dając nadzieję i wzmacniając wiarę. Start o g. 19:00, wstęp wolny!

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 18 XIśw. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,
 • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,
 • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,
 • 22 XI – św. Cecylia, patronka chórów i muzyki kościelnej