Ogłoszenia duszpasterskie 17.11.2013. – 33 Niedziela zwykła

• Uświadomienie sobie dziś w słowie Pańskim faktu przemijania niech zmieni naszą perspektywę i nauczy dalekowzroczności sięgającej aż w wieczność.
  • Gościmy dzisiaj w naszej parafii Ks. Grzegorza Mioduchowskiego, który głosi słowo Boże i zbiera ofiary na budowę kościoła w Nadmie.
  • Dzisiaj w dolnym kościele po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie rodziców dzieci które przystąpią do I Komunii świętej (dotyczy jednej klasy III).
  • Również dzisiaj po Mszy św. wieczornej nasz Chór Parafialny VERUM
    im. bł. Ks. Jerzego zaprasza na koncert i wspólne  śpiewanie Pieśni Patriotycznych.
  • Na godz. 19:00 zapraszamy dzisiaj na pokaz filmu: „Zaporczycy” oraz „Orlik”.
  • Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim organizującym i biorącym udział w minioną niedzielę (10 listopada) we Mszy św. za Ojczyznę i pikniku patriotyczno-historycznym przy naszym kościele. To piękna społeczna inicjatywa i okazja do wyrażenia naszej patriotycznej postawy i miłości do „wszystkiego, co Polskę stanowi”.
  • We wtorek 19 dzień miesiąca. Msza św. o bł. Jerzym Popiełuszce o godz. 1800.
    Po Mszy św. nowenna do ks. Jerzego. Karteczki, na których można zapisać prośby, podziękowania za przyczyną ks. Jerzego można składać przed Mszą św. na ołtarzu przed obrazem. Zapraszamy.
  • W czwartek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, święty Joachim i święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.
  • 24 listopada w Niedzielę o godz. 12:30 spotkanie Koła Różańcowego Dzieci, w salce na plebanii.
  • Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 24 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem kończąca jednocześnie Rok Wiary. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ojców Oblatów.
  • W związku z apelem papieża Franciszka Konferencja Episkopatu Polski wyznaczyła na dzisiaj zbiórkę do puszek na poszkodowanych przez tajfun i trzęsienie ziemi za Filipinach. Przed kościołem ministranci zbierają ofiary do puszek.
  • W sklepiku do nabycia listopadowy numer czasopisma dla dzieci Promyczek Dobra oraz kalendarze ścienne i kieszonkowe na przyszły rok.
  • Szkoła „Strumienie” zapraszam rodziców na konferencję „Kobieta w czasach gender. Wychowanie dziewcząt w dobie antywartości”. Odbędzie się ona 23 listopada w sobotę w szkole „Strumienie” w Józefowie przy ul. 3 Maja 129. Gościem specjalnym będzie dr Gabriele Kuby – niemiecka socjolog, która w swych publikacjach obnaża oszustwo ideologii gender. Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej.
  • Zapraszamy do zapoznania się z ogólnopolskim projektem: „Szlachetna Paczka”, który polega na konkretnej pomocy ludziom żyjącym w biedzie, najbardziej potrzebującym. Więcej informacji na stronie internetowej: www.szlachetnapaczka.pl

W tym tygodniu patronują nam:

• 18 XI – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc (wspomnienie obowiązkowe);
  • 19 XI –Błogosławiona Salomea (†1268), zakonnica, córka Leszka Białego, która poślubiła węgierskiego księcia Kolomana, a po jego śmierci wstąpiła do klarysek (wspomnienie obowiązkowe);
  • 20 XI – Święty Rafał Kalinowski (1835-1907), jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem (wspomnienie obowiązkowe);
  • 22 XI – Święta Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych (wspomnienie obowiązkowe).