Ogłoszenia duszpasterskie 17.10.2021 r. 29 Niedziela Zwykła

• Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30, w Domu św. Józefa po długiej przerwie pierwsze, organizacyjne spotkanie scholii dziecięcej. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
  • Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17:15 (przed Mszą św. wieczorną).
  • Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.
  • W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II.
  • W sobotę 23 października zapraszamy na bal „Wszystkich Świętych” do Domu Św. Józefa. Początek o godzinie 16:00, zakończenie balu o godzinie 18:00. Dzieci i dorośli przebierają się za świętych. Przynosimy z sobą przekąski i coś słodkiego. Spotkanie odbędzie się oczywiście w reżimie sanitarnym.
  • Za tydzień Niedziela Misyjna. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na misje.
  • Spotkania młodzieżowe Ruchu Światło – Życie, odbywają się w naszej parafii w piątki o godzinie 19:00. Zapraszamy na nie młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej.

• Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Już od dziś w zakrystii lub kancelarii przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Również przy wyjściu z kościoła leżą kartki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu, a potem przekazać do zakrystii lub kancelarii. Przez cały rok w każdy pierwszy wtorek miesiąca o 17:00 modlimy się na różańcu, a po nim jest odprawiana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Również, jak dotychczas, można zapisywać wypominki jednorazowe, które będą czytane na cmentarzu lub w Dzień Zaduszny w naszym kościele.
  • Jest czas porządkowania grobów. Mamy serdeczną prośbę, by śmieci odnosić do wystawionych pojemników. Nie wolno zostawiać gdziekolwiek i prosimy zwracać uwagę, tym którzy to robią. Wszyscy chcemy mieć porządek na cmentarzu.
  • Kolejny już raz przed 1 listopada informujemy, że w kartotece naszego cmentarza brak jest informacji o opiekunach wielu grobów oraz o dacie wnoszonych opłat. Przypominamy również, że raz na 20 lat trzeba wnieść opłatę za użytkowanie cmentarza. Pod adresem mail’owym parafii można zadać pytanie o konkretny grób podając imię i nazwisko osoby w nim pochowanej, albo zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu wyjaśnienia sprawy tego grobu.
  • Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki i w ten sposób wesprzeć fundusz pomocy dla osób i rodzin potrzebujących z naszej parafii. Zbiórkę organizuje Parafialny Zespół Caritas.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;

– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;

– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.