Ogłoszenia duszpasterskie 17.09.2023 r. – 24 Niedziela Zwykła

 • Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.
 • Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii o godz. 18.00, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców.
 • We wtorek 19 dzień miesiąca, a więc Msza św. wieczorna o bł. Jerzym Popiełuszce i modlitwy za jego wstawiennictwem.
 • W najbliższy wtorek o godzinie 19:30 w domu Św. Józefa rozpoczynają się w naszej parafii spotkania narzeczonych przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa. Zapraszamy wszystkich narzeczonych.
 • W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

 • W niedzielę za tydzień nasz parafianin p. Sławek – świecki promotor kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, przez słowo świadectwa przybliży nam osobę i duchowe dziedzictwo Męczennika naszych czasów. Będzie można w tym dniu obejrzeć w kościele przejmującą wystawę poświęconą księdzu Popiełuszce, a po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie też można nabyć oryginalne nagrania 16 całych kazań ks. Jerzego, wydanych na płytach. 
 • Ruszamy z przygotowaniem dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Pierwsze spotkanie dla rodziców tychże dzieci odbędzie się 24 września po Mszy Świętej o godzinie 11:30. Obecność obowiązkowa; wprost proporcjonalna do miłości do swoich pociech.
 • Chór „Cum Iubilo” działający w naszej parafii wznawia po wakacjach swoje spotkania i zaprasza chętne Parafianki do wspólnego śpiewania. Próby odbywają się w każdą środę o godz. 10.00. Chór będzie brał udział w liturgii mszy świętej w każdą trzecią niedzielę miesiąca o 13.00 oraz podczas dodatkowych świąt i uroczystości roku liturgicznego. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania!
 • Dzisiaj przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę do puszek na pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszej parafii.
 • Dzisiaj przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę do puszek na pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszej parafii.
 • Ofiary składane na tacę za tydzień będą przeznaczone na Dom św. siostry Faustyny w Ostrówku.
 • Od jutra będziemy zapisywać Intencje mszalne na rok 2024.
 • Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.