Ogłoszenia duszpasterskie 17.09.2017 r. – 24 Niedziela Zwykła

• Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.
  • Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii o godz. 18.00, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców.
  • Dzisiaj Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą do domu chleb pobłogosławiony po porannej Mszy św. i dzielić się z nim w gronie domowników i przyjaciół. Przy chlebie stoją puszki na ofiary, które przeznaczymy na pomoc dla osób potrzebujących. Mamy serdeczną prośbę o zgłoszenie się osób, które chciałyby nieść pomoc potrzebującym, a okazuje się, że jest ich wielu w naszej parafii. Zwłaszcza potrzebne są osoby, które dysponują samochodem.
  • Dzisiaj w Domu św. Józefa kolejny Dzień Krwiodawstwa. Serdecznie zachęcamy do ofiarowania prawdziwego daru serca – własnej krwi oraz jeśli będzie trzeba szpiku, ratującego życie.
  • Dzisiaj po Mszy św. o 11:30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania – grupa młodsza rozpoczynająca przygotowanie. Za tydzień 24 września po Mszy św. o 11:30 spotkanie dla grupy starszej.
  • Od jutra będziemy zapisywać Intencje mszalne na rok 2018.
  • We wtorek 19 dzień miesiąca, a więc Msza św. wieczorna o bł. Jerzym Popiełuszce i modlitwy za jego wstawiennictwem.
  • W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  • W niedzielę za tydzień ks. Justyn Ziembiński będzie głosił kazania i zbierał ofiary na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
  • W następny wtorek, 26 września, o godz. 19.00 w naszej parafii rozpoczyna się cykl Nauk Przedmałżeńskich. Spotkania będą się odbywały w Domu św. Józefa; zainteresowanych zapraszamy.
  • Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby Ruch Światło – Życie, bielanki, scholka dziecięca, Liturgiczna Służba Ołtarza… Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania.
  • Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do włączenia się we wspólne śpiewanie na Mszy o 11:30 w Naszej Scholi Dzieci Bożych. Każdy głos na Chwałę Pana. Próby odbywają się w Niedzielę o 11:00 na salce na plebanii.
  • W sobotę 23 września wyjazd do Kodnia. Spotkanie przed kościołem o godz. 5:00
  • W naszym kościele podjął pracę organista p. Damian Skowroński, tegoroczny absolwent warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Pragniemy również reaktywować chór parafialny, zachęcamy więc do zgłoszenia się wszystkich, którzy chcieliby w ten sposób chwalić Boga. Pierwsza próba już w najbliższy wtorek (19.09.) o godz. 18.45 w Domu św. Józefa.
  • Zapraszamy dzieci do korzystania  z zajęć organizowanych przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie, w świetlicy działającej przy naszej parafii. Świetlica jest  czynna   w dniach środa, czwartek i piątek w godzinach od 14.00 do 18.00. Ciekawe zajęcia różnego typu będą się odbywały pod opieką kadry pedagogicznej. Będzie możliwość skorzystania z nauki języka angielskiego, zajęć wyrównawczych  oraz nauki tańca. Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się na poszczególne zajęcia. Dzieci otrzymają także podwieczorek.
  • W ramach wydarzenia ogólnopolskiego „Różaniec do granic” z naszej parafii do wschodniej granicy, do Kodnia wyrusza pielgrzymka 7.października o godz. 6.00. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Koszt 60 zł.
  • W najbliższą środę na godz. 20.30 zapraszamy świadomych ojców rodzin na spotkanie formacyjne i do włączenia się do wspólnoty pomagającej wzrastać w miłości do Boga i własnej rodziny.
  • W niedzielę za tydzień, 24 września, Przychodnia Miejska przy ul. Skłodowskiej zaprasza mieszkańców Józefowa w godz. 11.00 – 16.00 na Piknik na terenie przychodni. W ramach pikniku prezentacja zapisu do lekarza przez Internet oraz liczne atrakcje dla dzieci.

W tym tygodniu patronują nam:

• 20 IX – św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; św. Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem (wspomnienie obowiązkowe);
  • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe).