Ogłoszenia duszpasterskie 17.07.2016 r. – 16 Niedziela Zwykła

• Jakże ważne jest w naszym życiu rozpoznawanie przychodzącego Boga. Przypominają o tym dzisiejsze czytania mszalne. Prośmy Pana, byśmy z Jego obecności i bliskości czerpali siłę do codziennego działania, by On nam udzielał potrzebnych darów. Niech Pan Bóg towarzyszy swoją łaską rozpoczynającym się już w tę środę, 20 lipca XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Niech będą one umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych, którzy będą ich przyjmować.
  • Nasza parafia i rodziny,  będziemy gościć od 20 do 25 lipca 90 – osobową grupę młodzieży z Hiszpanii. Będą uczestniczyć w atrakcjach przygotowanych w rejonie i spotkaniu diecezjalnym, po czym wyjadą do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem. W czwartek MOK o godz. 18.00 organizuje dla nich i przyjmujących je rodzin koncert  na skwerze Jana Pawła II. Zapraszamy także naszych parafian. W piątek 22 lipca o godz. 8.30 będzie msza św. z udziałem naszych gości, na którą zapraszamy.
  • Ponadto miasto Warszawa zaprasza wszystkich pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży oraz parafian do Miejskiej Strefy Kultury zlokalizowanej na Krakowskim Przedmieściu. Od 20 do 24 lipca odbywać się tam będą koncerty, warsztaty, atrakcje sportowe i turystyczne. Będzie możliwość zobaczenia wystawy „Jan Paweł II. Źródła”. Strefa otwarta będzie w godzinach 10.00 – 22.00. W czwartek, 21 lipca odbędzie się  na pl. Piłsudskiego na koncert „Wiara. Nadzieja. Miłość” z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej a także orkiestry i chóru pod batutą Piotra Rubika. Koncert zaczyna się o godz. 19.30. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
  • W związku z przypadającym 25 lipca wspomnieniem św. Krzysztofa, za tydzień po Mszach św. będą zbierane ofiary na fundusz MIVA Polska. MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiar na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  • Na początku minionego tygodnia modliliśmy się w intencji Europy. Pod koniec tego tygodnia ponownie wzbudzimy tę intencję, obchodząc święto kolejnego patrona Starego Kontynentu, Świętej Brygidy Szwedzkiej. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 7.00, 8.30 i 18.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 VII – bł. Czesław, jeden z pierwszych polskich dominikanów, który zakonny habit otrzymał od samego założyciela zakonu;
  • 22 VII – św. Maria Magdalena, uczennica Pańska, jedna z pierwszych zwiastunek radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Pana Jezusa;
  • 23 VII – św. Brygida Szwedzka, wzorowa żona i matka, a także zakonnica i mistyczka, która spisała swoje mistyczne spotkania z Jezusem, stanowiące i dziś inspirację dla wielu chrześcijan.