Ogłoszenia duszpasterskie 17.06.2018 r. – 11 Niedziela Zwykła

 • Dzisiaj w godz. 9.00 – 14.00 trwa 77 już akcja krwiodawstwa przy naszej parafii. Tym razem Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy przysłało 2 ekipy do obsługi chętnych do oddania krwi. W Domu św. Józefa możliwe będzie pobranie krwi nawet od ponad 100 osób. Zmniejszy się czas oczekiwania na pobranie krwi – serdecznie zachęcamy.
 • Dzisiaj po Mszach św. pragniemy poświęcić nasze samochody i inne pojazdy. Najpierw wspólna modlitwa przy ołtarzu i potem księża udadzą się, by poświęcić poszczególne samochody.
 • Pojutrze przypada 19 dzień miesiąca, a więc o godz. 18.00 Msza św. o bł. ks. Jerzym Popiełuszce oraz modlitwy za Jego wstawiennictwem.
 • W piątek kończy się rok szkolny. Dzieci i młodzież zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej za kolejny rok nauki podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
 • W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
 • W niedzielę za tydzień będziemy gościć ks. Justyna Ziembińskiego, który będzie głosił kazania i zbierał ofiary na tacę na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
 • W niedzielę za tydzień Niedziela Chleba.
 • W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 • Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa: codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17:30.
 • Pamiętajmy, że na czas wakacji (od 25 czerwca do 31 sierpnia) zmienia się układ Mszy św. Codziennie będą odprawiane Msze św. o godz. 630, 830 i 1800. W niedziele natomiast: o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1800 i 2000. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna codziennie rano w godz. 900 – 1045 zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki w godz. 1600 – 1745. Nie będzie też adoracji Najśw. Sakramentu w pon., wt., i w środę rano. Nie będą działały również poradnie.
 • W związku z zainteresowaniem pielgrzymką do Gdańska i Sopotu, proponujemy termin wakacyjny 18 sierpnia (sobota) koszt 130 zł, osoby zainteresowane prosimy o dokonanie wpłaty do 15 lipca.
 • Dzisiaj o godz. 15.00 Ruch Szensztacki zaprasza na otwarte dla wszystkich zainteresowanych spotkanie przybliżające postać Ojca Józefa Kentenicha – założyciela Ruchu Szensztackiego. Spotkanie, w Domu Sióstr Szensztackich w Otwocku, odbywa się w roku 50-lecia jego odejścia do Domu Ojca. Z programem można zapoznać się na plakacie.
 • Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym (od lat 6) do korzystania z organizowanych przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie wakacji w świetlicy działającej przy naszej parafii od 27 czerwca do 10 sierpnia. Ciekawe zajęcia różnego typu będą się odbywały pod opieką kadry pedagogicznej w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00. Dzieci otrzymają także drugie śniadanie, słodycze, napoje. Karty zgłoszenia dziecka będą wydawane od 29 czerwca przez wychowawczynie świetlicy.