Ogłoszenia duszpasterskie 17.05.2015 r. – Ur. Wniebowstąpienia Pańskiego

• Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a u nas także uroczystość I Komunii Świętej dzieci. Dwie grupy dzieci z klas trzecich przystępują do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 1000 i 1130. Ogarnijmy naszą modlitwą te dzieci i ich rodziny. Biały Tydzień dla dzieci codziennie o godz. 1800.
  • Decyzją Konferencji Episkopatu Polski ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na koszty związane z organizacją Światowych Dni Młodzieży w Polsce.
  • Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. Nowenna jest połączona z nabożeństwami majowymi, które są odprawiane w naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz.1730. Serdecznie zapraszamy.
  • We wtorek 19 dzień miesiąca, a więc Msza św. wieczorna o bł. Jerzym Popiełuszce i modlitwy za jego wstawiennictwem. Przygotowane są karteczki, na których można zapisać prośby, podziękowania za przyczyną ks. Jerzego (można je składać przed Mszą św. na ołtarzu przed obrazem).
  • 22 maja w czwartek, podczas Mszy o godz.1800 zostaną przyjęci do grona ministrantów kandydaci, którzy przez rok czasu przygotowywali się do tej posługi. Pamiętajmy o modlitwie w ich intencji.
  • Za tydzień – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Misyjny Dzień Chorych, Parafialny Dzień Wdzięczności Bogu za dary Ducha Świętego, otrzymane w sakramentach chrztu i bierzmowania, zakończenie okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła, a także Dzień Modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.
  • W tym tygodniu Nabożeństwa majowe są połączone z Nowenną przed zesłaniem Ducha św. Są one odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej; w niedziele o godz. 1730. W najbliższy wtorek zapraszamy też o g. 1900 na nabożeństwo majowe przy kapliczce przy ul. Sosnowej 31.
  • Za tydzień po Mszy św. o godz. 1130 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  • Organizujemy obóz dla dzieci i młodzieży „Tygrysy”, zaraz na początku wakacji. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do księdza Tomasza. Spotkanie informacyjne odbędzie się 24 maja o godz. 1400 w salce na plebanii.
  • W minioną niedzielę odbył się kolejny, już sześćdziesiąty drugi dzień krwiodawstwa przy naszej parafii. Zarejestrowało się 57 osób, z czego krew oddało 40! Serdeczne Bóg zapłać wszystkim dawcom, kandydatom na dawców i każdemu, kto włączył się w przygotowania Kawiarenki Krwiodawcy. Kolejny dzień krwiodawstwa 16 sierpnia. Już dziś zapiszmy tę datę i przybądźmy jak najliczniej.
  • W sklepiku OREMUS na czerwiec oraz najnowszy numer Głosu Ojca Pio.