Ogłoszenia duszpasterskie 17.04.2022 r. – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

  • W poniedziałek w oktawie Wielkanocy msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  • Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich. Za przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni, niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  • Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. W naszym kościele przez codzienną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, odmawianą wspólnie o godz. 17:40 (przed Mszą św. wieczorną) i Nowennę przygotowujemy się do przeżycia tego Święta. Sercem tej niedzieli, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – 24 kwietnia zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00.
  • Niedziela ta rozpocznie również Tydzień Miłosierdzia, a taca w tym dniu jest przeznaczona na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
  • W najbliższy czwartek (21 kwietnia) do godz. 14:00 można przywieźć tzw. elektrośmiecie czyli zużyty sprzęt elektryczny i złożyć na parkingu przed kancelarią. O godzinie 14:00 zostanie odebrany przez specjalistyczną firmę.
  • W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.
  • Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy oraz z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi. Z wielkanocnym pozdrowieniem powróćmy do naszych domów i pójdźmy z radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana Jezusa do szkół i miejsc pracy.