Ogłoszenia duszpasterskie 17.04.2016 r. – IV Niedziela Wielkanocna

• Dzisiaj czwartej niedzieli Wielkanocy – niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza. W ciągu tego tygodnia pragniemy wspólnie modlić się w tej intencji po każdej Mszy św.
  • Gościmy dzisiaj w naszej parafii o. Piotra Nowosielskiego z Ukrainy, który głosi Słowo Boże i po Mszy św. zbiera ofiary na budowę kościoła w jego parafii p.w. św. Józefa.
  • Dzisiaj kolejny dzień krwiodawstwa przy naszej parafii. W godzinach 9.00-14.00. W krwiobusie na parkingu przy plebanii może oddać każdy, kto jest zdrowy, ukończył 18 lat i nie przekroczył wieku 60 lat oraz w danej chwili nie ma przeciwwskazań, o czym decyduje obecny tam lekarz. Połączmy udział w niedzielnej liturgii eucharystycznej z dobrym uczynkiem na rzecz naszych bliźnich. Na nasz dar oczekuje wielu chorych. Po oddaniu krwi zapraszamy na poczęstunek do salki na plebanii. Przewidziano liczne atrakcje dla dzieci.
  • Za tydzień, po Mszy św. o godz. 13:00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie rodziców i dzieci Komunii św. rocznicowej.
  • Dzisiaj Msza św. 11:30, a po niej spotkanie dla rodziców i dzieci, które przystępują do I Komunii św.
  • Pojutrze przypada 19 dzień miesiąca, a więc o godz. 18.00 Msza św. o bł. Jerzym Popiełuszce. Na kartkach można zapisać prośby i podziękowania za przyczyną ks. Jerzego (można je składać przed Mszą św. na ołtarzu przed obrazem). Zapraszamy
  • W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.
  • W niedzielę za tydzień po Mszy św.  o godz. 18.00 czuwanie i spotkanie dla wolontariuszy w ramach przygotowań do ŚDM w parafii. Zapraszamy na czuwanie również rodziny przyjmujące młodzież z Hiszpanii.Za tydzień, po Mszy św. o godz. 13:00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie rodziców i dzieci Komunii św. rocznicowej.
  • Najbliższa niedziela to już ostatnia niedziela kwietnia. I jak co roku, według programu duszpasterskiego, jest ona Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.
  • W ramach józefowskich obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski, 2 maja o godz. 18.00 zostanie odprawiona w naszym kościele uroczysta Msza św. oraz Nabożeństwo światła i wody, potem przejście procesyjne nad Świder i dalszy ciąg uroczystości  Serdecznie zapraszamy, warto już teraz zarezerwować sobie czas. Więcej na banerach przed kościołem.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w zeszłą niedzielę, a przeznaczone na dokończenie budowy Domu św. Józefa. Zebraliśmy 10 638 zł.
  • 14 maja organizujemy autokarową pielgrzymkę do Gniezna.
  • W sklepiku w stałej sprzedaży cegiełki na budowę domu Św. Józefa oraz film CIERŃ BOGA, który opowiada historię Jezusa widzianą oczami Jego uczniów.
  • Wzorem lat ubiegłych organizujemy wyjazd letni dla dzieci i młodzieży na Mazury, osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Tomaszem. Spotkanie informacyjne 08 maja o godz. 19:00.
  • Pasterz naszej diecezji Abp Henryk Hoser SAC zaprasza nas do udziału w Marszu Świętości Życia. W niedzielę, 24 kwietnia br. po raz jedenasty przejdzie ulicami Warszawy Marsz Świętości Życia. Zapraszam serdecznie całe rodziny, środowiska parafialne, grupy i wspólnoty oraz wszystkich zaangażowanych w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w naszej Diecezji do licznego udziału w tym wydarzeniu. Wyruszymy z Katedry Warszawsko-Praskiej bezpośrednio po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 11.00. Uczestnicy marszu na Placu Zamkowym spotkają się z wiernymi z Archidiecezji Warszawskiej. Stamtąd wspólnie wyruszymy w kierunku Bazyliki św. Krzyża, aby manifestować radość z daru życia oraz obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 23 IV – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech i w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską; obok Maryi, Królowej Polski, i św. Stanisława, główny patron naszej Ojczyzny.