Ogłoszenia duszpasterskie 17.03.2019 r. – 2 Niedziela W. Postu

  • W miniony wtorek pożegnaliśmy ks. Leszka Szwedkowicza, dziękując Bogu za prawie 21 lat posługi w naszej parafii i modląc się o łaskę nieba dla niego. Dziękuję rodzinie ks. Leszka z siostrą Bogumiłą oraz bratową. Dziękuję biskupom Romualdowi Kamińskiemu i Kazimierzowi Romaniukowi, kolegom kursowym i wszystkim kapłanom oraz zakonnikom – koncelebransom. Również Siostrom Albertynkom, Dominikankom, Rodzinie Miriam Betlejem, Ojcom Szensztackim i braciom Franciszkanom. Dziękuję pocztom sztandarowym: Miasta Józefowa oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, a także władzom samorządowym z burmistrzem Markiem Banaszkiem i organizacjom społecznym. Dziękuję wszystkim obecnym na tym pogrzebie oraz wszystkim, którzy z potrzeby serca włączyli się w przygotowanie i przebieg uroczystości pogrzebowych. Trzeba w tym miejscu wymienić: Zakład Pogrzebowy Helios pp. Aliny i Dariusza Kondejów, drukarnię Acad p. Mirka Przywózkiego, Kościelną Służbę Porządkową, Koła Żywego Różańca – codzienna modlitwa i przygotowanie ciast, pp. Annę i Dariusza Jobda – catering. Pan Bogdan Żywek koordynował oprawę muzyczną uroczystych Mszy świętych, w którą włączyli się: nasza Schola z p. Marcinem Ciesielskim, chór Schola Cantorum Maximilianum z p. Zbigniewem Siekierzyńskim, solistki Marta Włodarczyk i Małgorzata Szmidt–Kondraciuk oraz Tadeusz Melon skrzypce. Nie sposób wymienić wszystkich, którzy w wieloraki sposób zechcieli sprawić, by pogrzeb ks. Leszka został zapamiętany na długo. Dziękuję wszystkim za wszystko. Niech zmarły ks. Leszek, po wytężonej pracy, zazna spoczynku przez obliczem Pana.
  • Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

  • Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17:00 i 19:00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i procesją w niedziele o godz. 17:00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
  • We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – patrona naszego miasta. Mszę św. o godz. 18.00 odprawi biskup Marek Solarczyk. Udzieli również sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy na tę wtorkową wieczorną patronalną uroczystość władze samorządowe, organizacje społeczne i wszystkich mieszkańców Józefowa.
  • W niedzielę za tydzień (24 marca) po Mszy św. o godz. 10.00 w dolnym kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z I roku przygotowania.
  • Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się za tydzień, w trzecią niedzielę W. Postu. Poprowadzą je księża Misjonarze św. Rodziny z Otwocka-Świdra. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
  • Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
  • W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi krzyżowej na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej (www.edk.org.pl)