Ogłoszenia duszpasterskie 17.02.2019 r. – 6 Niedziela Zwykła

 • Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.
 • Gościmy dzisiaj ks. Justyna Ziembińskiego, który głosi kazania i zbiera ofiary na tacę na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
 • Dzisiaj po Mszy o godzinie 10:00 w dolnym kościele spotkanie dla młodzieży przygotowującej się II rok do przyjęcia sakramentu bierzmowania, po Mszy o godzinie 11:30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 • Zapowiadana Niedziela Chleba będzie za tydzień. Na niedzielę „niehandlową” nie udaje się zamówić chleba w piekarni.
 • Dzisiaj 80 już Akcja Krwiodawstwa. W godz. 9:00 – 13:00 dwie ekipy z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy pobierają krew, która jest prawdziwym darem życia. Serdecznie zachęcamy do ofiarowania prawdziwego daru serca – własnej krwi. Czas oczekiwania na pobranie krwi nie powinien przekraczać 45 minut. Krwiodawców z rodzinami zapraszamy do kawiarenki na bezpłatny poczęstunek. Dla dzieci przewidujemy liczne atrakcje.

 • Już tylko dzisiaj można dołączyć do grupy starszej młodzieży i dorosłych przygotowujących się do Bierzmowania dla. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę o godz. 19:00 w Domu św. Józefa.
 • Pojutrze przypada 19 dzień miesiąca, a więc o godz. 18:00 Msza św. o bł. ks. Jerzym Popiełuszce oraz modlitwy za Jego wstawiennictwem. Zapraszamy.
 • W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą znajdziemy za ławkami w nawie głównej.

                               

W tym tygodniu patronują nam:

 • 22 II – święto Katedry Świętego Piotra Apostoła,
 • 23 II – św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.