Ogłoszenia duszpasterskie 17.01.2021 r. – 2 Niedziela Zwykła

  • Dzisiaj obchodzimy Dzień Judaizmu, zaś jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
  • Pojutrze przypada 19 dzień miesiąca, a więc o godz. 18.00 Msza św. o bł. ks. Jerzym Popiełuszce oraz modlitwy za Jego wstawiennictwem. Zapraszamy.
  • W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości. Babcie i dziadków zapraszamy 21 stycznia na Mszę Świętą o godz. 18.00.
  • Pragniemy włączyć się w trwającą w parafiach Diecezji Warszawsko-Praskiej peregrynację obrazu Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Kopia obrazu Matki Bożej Łaskawej w kościoła Jezuitów w Warszawie na Starym Mieście, przybędzie do nas w najbliższy piątek (22 stycznia) o godz. 17.30 i pozostanie do następnego piątku. Stosownie do obowiązujących przepisów nie będzie nabożeństw z bardzo licznym udziałem wiernych, jednak każdy kto zechce będzie mógł w tym czasie przeżyć spotkanie z Matką Bożą. Nasza świątynia będzie otwarta od  godziny 6 rano do 18.30. Prosimy parafialne wspólnoty o zorganizowanie w kościele modlitw i adoracji, zwłaszcza przed i po Mszach św.
  • Jak już ogłaszaliśmy, nasz biskup podjął decyzję, że nie będzie w tym roku w naszej diecezji tradycyjnej wizyty kolędowej. Dlatego w przyszłą niedzielę zapraszamy do kościoła przedstawicieli rodzin lub całe rodziny. W obecności Matki Bożej Łaskawej w jej cudownym obrazie, po wszystkich Mszach św. pragniemy udzielić indywidualnego kolędowego błogosławieństwa rodzinom lub przedstawicielom rodzin. Można też będzie wziąć ze sobą do domu wydrukowany karnet kolędowy, który zawiera m. in. modlitwę, jaką rodziny mogą odmówić po powrocie do domu.

W tym tygodniu patronują nam:

  • We wtorek 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;
  • W środę 21 stycznia – św. Agnieszka († 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.