Ogłoszenia duszpasterskie 17.01.2016 r. – 2 Niedziela Zwykła

• Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Jezusa dokonującego pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej, ukazuje nam Jezusa objawiającego swoją chwałę i moc. Uczniowie, którzy byli świadkami tego znaku, uwierzyli w Niego. A my? Czy jesteśmy gotowi uwierzyć Jezusowi, który swoją moc i chwałę objawia w swoim Kościele, zwłaszcza w sakramentach świętych? Podejmijmy refleksję nad tymi pytaniami w ciągu tego tygodnia.
  • W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  • Dzisiaj Msza św. o 11:30 a po niej spotkanie dla Rodziców dzieci komunijnych.
  • Dzisiaj kolejny dzień krwiodawstwa przy naszej parafii. W godzinach 9.00-14.00. W krwiobusie na parkingu przy plebanii może oddać każdy, kto jest zdrowy, ukończył 18 lat i nie przekroczył wieku 60 lat oraz w danej chwili nie ma przeciwwskazań, o czym decyduje obecny tam lekarz. Połączmy udział w niedzielnej liturgii eucharystycznej z dobrym uczynkiem na rzecz naszych bliźnich. Na nasz dar oczekuje wielu chorych. Po oddaniu krwi zapraszamy na poczęstunek do salki na plebanii. Przewidziano liczne atrakcje dla dzieci.
  • Dzisiaj obchodzimy również Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o narodzie izraelskim, z którym łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim księga Pisma Świętego.
  • Od jutra do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, w tym roku pod hasłem: „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana”. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy z naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Pana Jezusa w różnych miejscach i świątyniach naszej diecezji.
  • Pojutrze przypada 19 dzień miesiąca, a więc o godz. 18.00 Msza św. o bł. Jerzym Popiełuszce. Na kartkach można zapisać prośby, podziękowania za przyczyną ks. Jerzego (można je składać przed Mszą św. na ołtarzu przed obrazem).
  • 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w piątek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Na wspólną modlitwę zapraszamy Babcie, Dziadków oraz wszystkich, którzy chcą im okazać swoją miłość i wdzięczność.
  • 24 stycznia w niedzielę spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania po Mszy św. o 11:30 ( grupa młodsza).
  • W niedzielę 24 stycznia rozpocznie się przygotowanie do Bierzmowania dla starszej młodzieży i dorosłych. Spotkania będą się odbywały się w każdą niedzielę o godz. 19.00 w sali na plebanii. Bierzmowanie przewidujemy w marcu.
  • Niedziela, 24 stycznia będzie dniem oficjalnego rozpoczęcia nowego medium naszej Diecezji Warszawsko-Praskiej: telewizji internetowej Salve TV. Nowe programy telewizji dostępne będą na stornie salvetv.pl oraz na kanale You Tube. Więcej na tablicy ogłoszeń.
  • W każdą sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny.
  • Do końca stycznia (w związku z kolędą) kancelaria czynna: od poniedziałku do piątku – tylko rano; w sobotę – tylko po południu. Wieczorem spowiedź tylko przed Mszą św. Wizytę duszpasterską (kolędę) rozpoczynamy codziennie (pon. – pt.) o godz. 16.00, w soboty o godz. 10.00.

Plan kolędy w najbliższym czasie jest następujący:

18.01. Poniedziałek (3)         Sosnowa, Parkowa (3)

19.01. Wtorek (3)      Świderska z blokami (3)

20.01. Środa (3)         Piłsudskiego 10 bloki 1-6 (3)

21.01. Czwartek (3)  Leśna z blokami (3)

22.01. Piątek (3)        Błękitna bloki 1a, 1b i 2 (3)

23.01. Sobota (4)       Piłsudskiego (bez bloków) (4)

25.01. Poniedziałek (1)         Obrońców Westerplatte (1)

26.01. Wtorek (3)      Piaskowa bloki 51, 51a i 53 (3)

27.01. Środa (2)         Polna bloki 19a i 19b (2)

28.01. Czwartek (4)  3 Maja bloki 2, 2a, 2b, 2c, 2d (4)

29.01. Piątek (2)        NA INDYWIDUALNE ZAPROSZENIE (2)