Ogłoszenia duszpasterskie 16.11.2014. – 33 Niedziela zwykła

• Gościmy dzisiaj w naszej parafii Ks. Grzegorza Mioduchowskiego, który głosi słowo Boże i zbiera ofiary na budowę kościoła w Nadmie.
  • We środę 19 dzień miesiąca. Msza św. o bł. Jerzym Popiełuszce o godz. 1800. Po Mszy św. nowenna do ks. Jerzego. Przygotowane są karteczki, na których można zapisać prośby, podziękowania za przyczyną ks. Jerzego (można je składać przed Mszą św. na ołtarzu przed obrazem). Zapraszamy.
  • Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 24 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem kończąca jednocześnie Rok Liturgiczny. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ojców Oblatów.
  • W dniach 19-21 listopada w naszej parafii będzie peregrynacja Figury św. Michała Archanioła. Plan peregrynacji na stronie internetowej i w biuletynie. Zapraszamy do licznego udziału w tym czasie nawiedzenia.
  • Zapraszamy na wspólne oglądanie pięknego filmu „Karolina” o bł. Karolinie Kózkównej.  Film  opowiada życie błogosławionej oczami   dwóch  osiemnastolatek , które kończą szkołę. Mają przygotować  etiudę filmową i tak zaczynają poznawać wspaniałe życie  i bohaterską śmierć swojej rówieśniczki. Projekcja w kinie Falenica w niedzielę 23 listopada  o godz. 16.00. Koszt biletu -15 zł. Zapisy u ks. Pawła w zakrystii i kancelarii. Serdecznie zapraszamy.
  • Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim organizującym i biorącym udział w minioną niedzielę (9 listopada) we Mszy św. za Ojczyznę i pikniku patriotyczno-historycznym przy naszym kościele. To piękna społeczna inicjatywa i okazja do wyrażenia naszej patriotycznej postawy i miłości do „wszystkiego, co Polskę stanowi”.
  • Szkoła Strumienie zaprasza na spotkanie z prof. Jorge Manuelem Rodriguezem na temat: „Relikwie Chrystusowe w świetle nauki” – 23 listopada (niedziela) o godz. 16.00 w auli szkoły STRUMIENIE.
  • W sklepiku nowy numer  MIŁUJCIE SIĘ oraz Głos Ojca Pio.
  • Ojcowie Jezuici – Falenica  zapraszają:16 listopada, niedziela g. 17.00, na Koncert muzyki barokowej,    21 listopada, czwartek g. 18.30, na kolejne Rozmowy u Jezuitów zatytułowane ‘Nie ma chorób nieuleczalnych”,   23 listopada, niedziela g. 16.30, na wykład Akademii Biblijnej.
  • Dzisiaj w Polsce czas wyborów samorządowych. Serdecznie zachęcamy do pójścia do lokali wyborczych i dokonania mądrych wyborów wg swojego sumienia i systemu wartości w naszym życiu.