Ogłoszenia duszpasterskie 16.10.2022 r. – 29 Niedziela Zwykła

• Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi (kolekta mszalna). Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.
  • Dziś przypada kolejna rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej Ojczyzny. Z tej racji zapraszamy dziś wieczorem na godz. 20:45 na modlitwę przy pomniku św. Jana Pawła II, jaki znajduje się na naszym terenie. Chcemy w krótkiej refleksji wspomnieć nauczanie papieża Polaka oraz odśpiewać Apel Jasnogórski i „Barkę”.
  • Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.
  • We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto św. Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, w czasie której będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia, a także naszego wikariusza – ks. Łukasza Jusińskiego.
  • Przez nowennę, połączoną z nabożeństwami różańcowymi, przygotowujemy się do liturgicznego wspomnienia bł. Jerzego Popiełuszki, które przypada w środę 19 października. W tym dniu zapraszamy do kościoła zwłaszcza na 18.00 – na Mszę Świętą i modlitwy za wstawiennictwem błogosławionego oraz możliwość ucałowania relikwii.

• W sobotę, 22 października, w liturgii będziemy wspominać św. Jana Pawła II.
  • Również w sobotę 22 października, w Domu Św. Józefa odbędzie się, po raz kolejny, Bal Wszystkich Świętych dla dzieci. Początek o godzinie 16:00, zakończenie balu o godzinie 18:00. Przewidziane są tańce oraz zabawy o charakterze edukacyjnym a także poczęstunek. Uczestników prosimy o przebranie się za ulubionych świętych, patronów, aniołki oraz przyniesienie ciast lub przekąsek. Organizacją, tak jak w poprzednich latach, zajmą się członkowie józefowskiego kręgu Domowego Kościoła im. Bł. Kard. Wyszyńskiego
  • Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie na godz. 17.15 do świątyni na nabożeństwo różańcowe.
  • Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.
  • W minioną niedzielę zostali wybrani członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Z wynikami wyborów możemy zapoznać się na tablicach ogłoszeń. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim, którzy podjęli mądrą decyzję o kandydowaniu. Nowo wybranych członków PRD zapraszamy w najbliższy piątek 21 października na Mszę Świętą o godz. 18.00. Po niej, na plebanii odbędzie się pierwsze posiedzenie Rady.
  • Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Już od dziś w zakrystii lub kancelarii przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Również przy wyjściu z kościoła leżą kartki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu, a potem przekazać do zakrystii lub kancelarii. Przez cały rok w każdy pierwszy wtorek miesiąca o 17.00 modlimy się na różańcu, a po nim jest odprawiana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Również, jak dotychczas, można zapisywać wypominki jednorazowe, które będą czytane na cmentarzu lub w Dzień Zaduszny w naszym kościele.
  • Jest czas porządkowania grobów. Mamy serdeczną prośbę, by śmieci odnosić do wystawionych pojemników. Nie wolno zostawiać gdziekolwiek i prosimy zwracać uwagę, tym którzy to robią. Wszyscy chcemy mieć porządek na cmentarzu.
  • Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.
  • W ostatnim czasie wyprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny: + Albertynka Siostra Gustawa oraz + Jan Zych. Wypraszajmy dla nich łaskę życia wiecznego: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 17 października – św. Ignacy Antiocheński (I/II w.), po św. Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;

– wtorek, 18 października – św. Łukasz, współpracownik św. Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;

– czwartek, 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;

– sobota, 22 października – św. Jan Paweł II, papież;