Ogłoszenia duszpasterskie 16.10.2016 r. – 29 Niedziela Zwykła

• zisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka. W sposób szczególny uczynimy to w czasie dzisiejszego nabożeństwa różańcowego, którego rozważania będą osnute wokół myśli Świętego Jana Pawła II.
  • We wtorek modlitwą obejmujemy również pracowników służby zdrowia z racji święta św. Łukasza, ewangelisty i lekarza, wyznaczonego w kalendarzu liturgicznym na dzień 18 października.
  • W środę przypada wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy zwłaszcza na Mszę św. o godz. 1800 (będzie ona poprzedzona jak zwykle Nowenną do NMP Nieustającej Pomocy).  Po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem błogosławionego. Trwa Nowenna przed przypadającym liturgicznym wspomnieniem bł. Jerzego Popiełuszki. Jest ona zawsze połączona z nabożeństwami różańcowymi.
  • W sobotę, 22 października Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na misje.
  • Za tydzień, w niedzielę (23 października), Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie będzie rozprowadzać znicze przed kościołem. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na obiady dla dzieci z naszych józefowskich szkół. Dziękujemy za wszelkie wsparcie tego dzieła pomocy dzieciom.
  • Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Już od dziś w zakrystii lub kancelarii przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Również przy wyjściu z kościoła leżą karteczki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu, a potem przekazać do zakrystii lub kancelarii. Od tego roku zmieniamy formułę modlitwy wypominkowej rocznej. Dotychczas kapłan w niedzielę rozpoczynał czytanie wypominków najczęściej przy pustym kościele i odbywało się to podczas wchodzenia wiernych do kościoła i zajmowania miejsc. Od tego listopada, podobnie jak w wielu parafiach, będziemy modlić się wypominkami w każdy pierwszy wtorek miesiąca. O godz. 17.00 przed Najświętszym sakramentem będziemy odmawiali różaniec za zmarłych czytając wypominki, a ukoronowaniem naszej modlitwy będzie Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będzie. Wyjątkiem będzie listopad, gdy Adorację i Mszę św. wypominkową odprawimy 8 listopada. Bardzo zależy nam na obecności wiernych na wspólnej modlitwie za zmarłych. Już teraz serdecznie zachęcamy do udziału w tych modlitwach. Również, jak dotychczas, można będzie zapisywać wypominki jednorazowe, które będą czytane na cmentarzu lub w Dzień Zaduszny w naszym kościele.
  • Jest czas porządkowania grobów. Mamy serdeczną prośbę, by śmieci odnosić do wystawionych pojemników. Nie wolno zostawiać gdziekolwiek i prosimy zwracać uwagę, tym którzy to robią. Wszyscy chcemy mieć porządek na cmentarzu.
  • 23 października po Mszy św. o 11:30 spotkanie dla starszej grupy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Młodsza grupa spotkanie będzie miała po Mszy św. o godz. 13:00.
  • Przypominamy, że przy parafii działa Grupa AA Antidotum. Spotkania są zawsze w poniedziałki o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane. Jutro będzie to spotkanie otwarte, zachęcamy do udziału.
  • Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Krakowa i Łagiewnik proszone są o uiszczenie wpłat za wyjazd – 80 zł.
  • Dom Miłosierdzia” działający przy par. św. Jana Chrzciciela w Józefowie-Michalinie zaprasza na konferencję 5 kluczy poświęconą modlitwie uwolnienia. Odbędzie się ona 22-23 października w budynku Szkoły Strumienie przy ul. 3 Maja 129. Więcej na plakacie w gablocie.
  • Szlachetna Paczka wciąż poszukuje wolontariuszy do kolejnej edycji projektu. Także w Józefowie można zostać liderem Paczki.
  • Nie wszyscy wiedzą, że nasza przychodnia miejska przy ul. M.C. Skłodowskiej zatrudniła lekarza diabetologa. Zaprasza więc pacjentów leczących się na choroby cukrzycy na bezpłatne badanie w dniu 7 XI 2016 r. Zapisy (do 21 X) odbywają się w gabinecie zabiegowym. Więcej o tym na tablicy ogłoszeń.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 17 X – św. Ignacy Antiocheński, sławny męczennik, drugi po św. Piotrze biskup Antiochii Syryjskiej, autor kilku listów, w których wyłożył naukę o Chrystusie, Kościele i życiu chrześcijańskim;
  • 18 X – św. Łukasz, Ewangelista, uczeń i towarzysz św. Pawła Apostoła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, w których opisał życie pierwotnego Kościoła;
  • 19 X – bł. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik, którego biografia i działalność duszpasterska jest wielu z nas dobrze znana, a której charakterystycznym rysem było przypominanie i realizowanie myśli z Listu do Rzymian: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!”;
  • 20 X – św. Jan Kanty, najpierw student, a następnie profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, kapłan odznaczający się wielkim miłosierdziem dla ubogich, pracowitością i prawdomównością;