Ogłoszenia duszpasterskie 16.09.2018 r. – 24 Niedziela Zwykła

• Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.
  • Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.
  • Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.
  • Dzisiaj wielka jubileuszowa Akcja Krwiodawstwa „100 litrów krwi na 100-lecie Niepodległości Ojczyzny”. Zachęcamy do oddania krwi i do udziału w festynie. O godz. 13.00 Msza św. w intencji Krwiodawców i ich rodzin. Więcej na plakatach i ulotkach.
  • Dzisiaj również Niedziela Chleba. Przy chlebie stoją puszki na ofiary, które przeznaczymy na pomoc dla osób potrzebujących. Akcję organizuje Parafialny Zespół Caritas.
  • Dzisiaj o godz. 15.00 w Sali Domu św. Józefa spotkanie dla pielgrzymów do Ziemi Świętej. Ks. Tomasz prosi w tym dniu dokonać wpłaty drugiej raty jak również 100 dolarów.
  • Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.
  • Od jutra będą zapisywane Intencje na rok 2019.
  • Grupa modlitewna św. Michała Arch. i św. O. Pio serdecznie zaprasza na spotkania w każdy wtorek po Mszy św. wieczornej. Czekamy na chętnych, którzy mają silnego ducha lub pragną go mieć. Spotkania prowadzi ks. Mateusz.
  • Już teraz ogłaszamy, że nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczynają się 26 września (środa) o godz. 19:30, w sali Domu św. Józefa.
  • Przypominamy, że w związku z malowaniem kościoła Msze św. w dni powszednie są odprawiane w dolnym kościele.
  • W sobotę 22 września schola dziecięca, świętując  5 lecie istnienia, organizuje wyjazd do Loretto nad Bugiem. Z tej okazji zapraszamy wszystkich którzy przez 5 lat śpiewali w naszej scholii. Więcej informacji u Panów prowadzących scholę.
  • W niedzielę 23 września po Mszy Świętej o g. 11:30 w Sali Domu św. Józefa spotkanie dla młodzieży już przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na spotkanie prosimy zabrać indeksy do bierzmowania.
  • Tydzień później, 30 września, odbędzie się pierwsze spotkanie inaugurujące przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla klas: III Gimnazjum oraz VIII Szkoły Podstawowej.
  • Pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci Pierwszokomunijnych odbędzie się w niedzielę 14 października po Mszy św. o godz. 11.30.
  • Od 19 września 2018 roku zapraszamy dzieci do korzystania  z zajęć organizowanych przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie, w świetlicy działającej przy naszej parafii. Świetlica będzie   czynna   w środy, czwartki i piątki w godzinach od 14.00 do 18.00. Ciekawe zajęcia różnego typu będą się odbywały pod opieką kadry pedagogicznej. Będzie możliwość skorzystania z nauki języka angielskiego, zajęć wyrównawczych. Dzieci otrzymają także podwieczorek.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.
  • 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.
  • 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.