Ogłoszenia duszpasterskie 16.08.2015 r. – 20 Niedziela Zwykła

• Dzisiaj kolejny przy parafii dzień krwiodawstwa. W specjalnym ambulansie w godz. 9:00-14:00 pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy pobierają krew od wszystkich chętnych, zdrowych osób w wieku od 18 do 65 lat, o czym na miejscu zdecyduje lekarz. W tym samym czasie już po raz trzeci jest uruchomiona Kawiarenka Krwiodawcy, w której wszyscy mogą posilić się pysznymi domowymi ciastami. Są też atrakcje dla dzieci in. malowanie buziek itp. Serdecznie zachęcamy do tego prawdziwego świadectwa miłości, jaką jest dzielenie się krwią z potrzebującymi.
  • We środę 19 dzień miesiąca, a więc Msza św. wieczorna o bł. Jerzym Popiełuszce i modlitwy za jego wstawiennictwem.
  • W sobotę nasze myśli i uczucia skierujemy również ku Najświętszej Maryi Pannie, którą w tym dniu będziemy wspominać jako Królową.
  • W niedzielę 30 sierpnia będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową. Po Sumie i procesji będzie jak zwykle Festyn Rodzinny. Jedną z atrakcji festynu będzie loteria fantowa. Prosimy o przynoszenie do zakrystii lub kancelarii fantów na tę loterię. Mogą to być dowolne przedmioty, jest tylko jedna zasada: powinny być nowe. Mamy pewnie takie nietrafione prezenty, których nie wykorzystaliśmy. Możemy też coś specjalnie kupić. Prosimy więc o przekazanie na rzecz loterii. Cały dochód z loterii przeznaczony będzie na dofinansowanie obiadów w szkołach józefowskich dla potrzebujących dzieci (organizowane przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie działające w naszym mieście).
  • W najbliższy czwartek (20 sierpnia) po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30) spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • Już prowadzimy zapisy na doroczną Pielgrzymkę na Jasną Górę związaną z Odpustem parafialnym. Wyjazd autokarem 5 września o godz. 5.00.
  • Mamy serdeczną prośbę, by do kontenerów zielonych wrzucać tylko wypalone znicze. Wczoraj zabrakło też komuś wyobraźni i mieliśmy pożar w kontenerze na cmentarzu.
  • Starosta Powiatu Otwockiego zaprasza na Powiatowy Piknik Militarny „Ostatnia szarża ułanów”, w niedzielę 23 sierpnia do Kątów koło Kołbieli.