Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2019 r. – Ur. Najświętszej Trójcy

 • Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
 • Dzisiaj po Mszach św. pragniemy poświęcić nasze samochody i inne pojazdy. Najpierw wspólna modlitwa przy ołtarzu i potem księża udadzą się, by poświęcić poszczególne samochody.
 • W środę przypada 19 dzień miesiąca, a więc po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwy za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 • W czwartek, 20 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1800 i 2000. Po Eucharystii o godz. 1130 wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy ustawionych przy ul. 3 Maja, Polnej, Wawerskiej i Kopernika. Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków lub niesienia poduszek. Chłopcy też znajdą swoje miejsce w procesji. Prosimy, by podobnie jak w latach ubiegłych przygotować ołtarze Bożego Ciała.
 • I ołtarz – Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Kościelna Służba Porządkowa Totus Tuus,
 • II ołtarz – Ochotnicza Straż Pożarna,
 • III ołtarz – Ruch Światło-Życie,
 • IV ołtarz – Okoliczni mieszkańcy ul. Kopernika.
 • Przypominamy, że jest to uroczystość, a więc katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
 • Spotkanie dla dziewczynek sypiących kwiatki w najbliższą środę o godz. 19.00.
 • W najbliższą środę zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, bielanki i dzieci śpiewające w scholi na Mszę na godzinę 18:00 a później na pogodny wieczór połączony z grillem. Spotkanie odbędzie się u sióstr Dominikanek, ul. Piaskowa 48.
 • W Oktawie Bożego Ciała, 21– 27 czerwca, spotykamy się codziennie w kościele o godz. 1800 na Mszy św., Nieszporach i procesji Eucharystycznej (z wyjątkiem niedzieli, gdy procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 1300).

 • Jeśli ktoś ma możliwość ofiarowania kwiatów lub gałązek tuj, to prosimy o pozostawienie kontaktu telefonicznego w zakrystii. Również dzisiaj można złożyć do skarbony za ławkami ofiarę na ten cel, gdyż trzeba wydrukować nowe szablony kwiatowe, nawiązujące do 100 -lecia parafii.
 • Potrzebna jest pomoc przy rwaniu kwiatów z których zostanie ułożony dywan kwiatowy na Boże Ciało. Wszystkich chętnych zapraszamy we wtorek 18.06. po Mszy Św. wieczornej. Spotykamy się w dolnym kościele. W miarę możliwości prosimy o zabranie nożyczek, sekatorów i rękawiczek. Natomiast w środę 19.06. o godzinie 20.00 zapraszamy do pomocy przy układaniu dywanu kwiatowego.
 • Już teraz przypominamy, że na czas wakacji (od 24 czerwca do 1 września) zmieni się układ Mszy św. Codziennie będą odprawiane Msze św. o godz. 6.30, 8.30 i 18.00. W niedziele natomiast: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna codziennie rano w godz. 9.00 – 10.30 zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki w godz. 16.00 – 17.30.
 • W niedzielę za tydzień będziemy gościć ks. Justyna Ziembińskiego, który będzie głosił homilie i zbierał ofiary na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
 • Za tydzień zbiórka do puszek na stypendia dla księży studiujących za granicą.
 • Za tydzień 23 czerwca w godz. 9.00 – 14.00 odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa przy naszej parafii. Również tym razem Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy przyśle 2 ekipy do obsługi chętnych do oddania krwi. W Domu św. Józefa możliwe będzie pobranie krwi nawet od ponad 100 osób – serdecznie zachęcamy.
 • Już dzisiaj informujemy i zapraszamy dzieci w wieku szkolnym (od lat 6) do korzystania z organizowanych przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie wakacji w świetlicy działającej przy naszej parafii od 26 czerwca do 09 sierpnia. Ciekawe zajęcia różnego typu będą się odbywały pod opieką kadry pedagogicznej w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00. Dzieci otrzymają także drugie śniadanie, słodycze, napoje. Karty zgłoszenia dziecka będą wydawane przez wychowawczynie świetlicy.
 • W szkole podstawowej nr 2 jest wolny etat dla katechety lub katechetki. Może ktoś mając odpowiednie uprawnienia mógłby podjąć to wezwanie?
 • Przypominamy też, że możemy oglądać Msze św. i Nabożeństwa w naszym kościele korzystając z transmisji na żywo przez Internet. Aby z tego skorzystać należy wejść na naszą stronę internetową: www.parafiajozefow.pl i tam kliknąć obrazek prezbiterium. Można też pokazać komuś wnętrze naszego kościoła na specjalnym programie, wchodząc na stronę Mapy Google i wpisując adres naszego kościoła. Nagranie to w wielką sobotę wykonał józefowianin, pan Jerzy Poliński, specjalizujący się w tej dziedzinie. Serdecznie za nie dziękujemy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
 • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.