Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2013 r. – 11 niedziela zwykła

• Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godzinie 18.30, w niedziele o 17.30.
  • 19 czerwca, we środę wspominamy bł. ks. Jerzego. Po Mszy św. o godz. 18:00 będzie możliwość ucałowania relikwii. Na stolikach są wyłożone karteczki na których wpisujemy intencje i składamy przed mszą o 18.00 na ołtarzu przed relikwiami.
  • Nie wszyscy wyjadą na wakacje. Istnieje potrzeba opłacenia wyjazdu trojga dzieci na kolonie organizowane w ramach Parafiady przez naszą parafię. Rodzice tych dzieci nie są w stanie wnieść opłaty 1300 zł. Może ktoś mógłby ufundować taki wyjazd w całości lub w części? Prosimy o kontakt w tej sprawie.
  • W niedzielę 23 czerwca, po wszystkich Mszach św. będą święcone pojazdy (samochody, motocykle, rowery) zarówno te, niedawno nabyte, jak i te, które już wiele lat posiadamy.
  • Msza św. dziękczynna za miniony rok nauki, w niedzielę 23 czerwca – dla młodzieży o 10.00, a dla dzieci o 11.30. Zapraszamy również do spowiedzi na zakończenie roku.
  • Za tydzień w Niedzielę, 23 czerwca, o godz. 19:00 w dolnym kościele zostanie wyświetlony film „ODWAŻNI”. Więcej informacji na stronie internetowej parafii. Zapraszamy całe rodziny, a szczególnie ojców.
  • Spotkanie Kół Żywego Różańca, w niedzielę 23 czerwca, po Mszy św. o godz. 13.00
  • Warto obejrzeć na naszej stronie internetowej (www.parafiajozefow.pl) piękne zdjęcia z procesji Bożego Ciała wykonane przez p. Grzegorza Jakubowskiego.
  • W sklepiku do nabycia nowy numer dwumiesięcznika MIŁUJCIE SIĘ oraz OREMUS na lipiec i sierpień.
  • Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 koncert wiolonczelowy s. Gregorii – Benedyktynki. Serdecznie zapraszamy.
  • Wybierając się do kościoła zwróćmy uwagę na nasz strój, który powinien być bardziej godny niż swobodny.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym tygodniku IDZIEMY można przeczytać m.in.:

– Jak nas laicyzują – Czy rozmaite działania przeciw wierze i Kościołowi można uznać za zaplanowane, czy też wynikają one z ogólnych tendencji w kulturze europejskiej i z błędów Kościoła? – pisze prof. Michał Wojciechowski.

Inwazja na szkoły – Według ideologii gender, która wchodzi do polskich szkól, uczeń może sobie codziennie wybrać płeć i dowolnie korzystać z łazienek i przebieralni dla płci, z którą się akurat identyfikuje. – pisze o. Józef Augustyn SJ