Ogłoszenia duszpasterskie 16.05.2021 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  • Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.
  • Przez wszystkie dni maja trwają w naszym kościele Nabożeństwa Majowe: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w nich.
  • Trwamy w nowennie połączonej z nabożeństwami majowymi przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

  • Jutro będziemy obchodzić święto patrona Polski i metropolii warszawskiej, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
  • Spotkania formacyjne dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędą się:
  1. Dla grupy starszej w następną niedzielę, 23 maja po Mszy o godzinie 11:30
  2. Dla grupy młodszej w niedzielę 30 maja po Mszy o godzinie 18:00
  • Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w Wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpoczniemy o godzinie 19:00 i zakończymy Mszą Świętą Wigilijną o godzinie 21:00.
  • W przyszłą niedzielę, 23 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
  • W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się piękną modlitwą śpiewaną: Akatystem do Ducha św. Serdecznie zapraszamy.