Ogłoszenia duszpasterskie 16.04.2023 r. – 2 Niedziela Wielkanocna

  • Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Sercem tej niedzieli, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na które tradycyjnie zapraszamy na godz. 15:00.
  • Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
  • Dzisiaj po Mszy Świętej o 11:30 w dolnym kościele spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Obecność obowiązkowa.
  • Również dzisiaj akcja Pola Nadziei – przy wyjściu z kościoła będziemy mogli wesprzeć hospicjum Otwockie.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 11:30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  • Wspólnota Świętego Michała Archanioła i Świętego Ojca Pio zaprasza na co tygodniowe spotkania modlitewne. Zakończone konferencją ascetyczną.
  • Z okazji 50-tej rocznicy kapłaństwa ks. Roman Trzciński wikariusz parafii Józefów w latach 1974-76, moderator Ruchu Światło-Życie będzie celebrował mszę dziękczynną i w intencji powołań kapłańskich w naszym kościele 24 kwietnia w poniedziałek o godz.18:00. Po mszy zaprasza na spotkanie i agapę.
  • Serdecznie zapraszamy chętne małżeństwa do wzięcia udziału w warsztatach rozwijających relacje. Kurs obejmuje 3 spotkania poruszające kluczowe tematy dla życia małżeńskiego oraz część praktyczną. Więcej szczegółów na tablicach ogłoszeń.
  • W imieniu Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskie – organizatorów świątecznej akcji paczek dla potrzebujących, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie oraz wszystkim biorącym w niej udział, chociażby przez zakup palm i stroików. Udało się w ten sposób obdarować 151 rodzin.
  • Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na lipcową pielgrzymkę do grobu św. Szarbela w Libanie. Szczegóły i zapisy u ks. Macieja.