Ogłoszenia duszpasterskie 16.04.2017 r. – Zmartwychwstanie Pańskie

     Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Współczesność ciągle  domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość. 

                                                                                                                                  Ks. Proboszcz

Ogłoszenia duszpasterskie 16.04.2017 r. – Zmartwychwstanie Pańskie

  • Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Przez cały najbliższy tydzień postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. W naszym kościele przez codzienną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, odmawianą wspólnie o godz. 1740 (przed Mszą św. wieczorną) i Nowennę przygotowujemy się do przeżycia tego Święta. Sercem tej niedzieli, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – 23 kwietnia zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00. Taca w tym dniu jest przeznaczona na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
  • Wspólnota Domowego Kościoła gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie zaprasza małżeństwa, na warsztaty „Nawigacja w Rodzinie” w sobotę 22 kwietnia 2017r. w godz. 15.30 – 18.30 do Domu św. Józefa. te z krótszym i dłuższym stażem, na multimedialne warsztaty Jest to propozycja dla małżeństw i małżonków. Zapisów należy dokonywać w zakrystii lub u p. Anny Tarasiuk tel. 668 010 542. Informacje dostępne również w gablotach ogłoszeń.
  • W niedzielę 23 kwietnia odbędzie się przy naszym kościele kolejna Akcja Krwiodawstwa i powiązana z nią akcja o nazwie „Dzień Dawcy Szpiku – Józefów” czyli rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Serdecznie zachęcamy do ofiarowania prawdziwego daru serca – własnej krwi oraz jeśli będzie trzeba szpiku, ratującego życie.
  • Również niedziela za tydzień będzie Niedzielą Chleba.
  • Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi. Z wielkanocnym pozdrowieniem powróćmy do naszych domów i pójdźmy z radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana Jezusa do szkół i miejsc pracy.
  • W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.