Ogłoszenia duszpasterskie 16.03.2014 r. – 2 Niedziela Wielkiego Postu

• Dzisiaj (druga niedziela Wielkiego Postu) w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes – naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Przy wyjściu z kościoła ministranci zbierają dzisiaj do puszek ofiary – możemy wesprzeć materialnie działalność misyjną Kościoła.
  • Trwa okres Wielkiego Postu. Okazja do spowiedzi św. jest podczas każdej Mszy św. Nie zapominajmy również o nabożeństwa wielkopostnych, takich jak Droga Krzyżowa czy Gorzkie Żale. W naszym kościele Drogi Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 i 19.00.  W niedzielę zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  o godz. 17.00.
  • Przypominamy również, że za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W najbliższą środę będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa – Patrona naszego miasta. Codziennie po Mszach św. wieczornym trwa Nowenna przed tą uroczystością. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o rozwój i świętość własnej rodziny i innych osób powierzonych ich opiece. Wstawiennictwu św. Józefa będziemy również powierzać wszystkie osoby noszące jego imię. Zapraszamy w tym dniu zwłaszcza na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której biskup Marek Solarczyk udzieli sakramentu Bierzmowania grupie starszej młodzieży naszej parafii i pobłogosławi plac budowy Domu Parafialnego z salami spotkań. Jest to 19 dzień miesiąca, więc po Mszy św. modlitwa za przyczyną bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  • Młodzież przyjmująca ten sakrament ma próbę dziś o 1400 w kościele i we wtorek o 1830 również w kościele.
  • W niedzielę za tydzień 23 marca rozpoczniemy nasze parafialne i szkolne Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do 26 marca. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz podany na stronie internetowej parafii.
  • W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 w dolnym kościele spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku będą obchodziły pierwszą rocznicę Komunii św.
  • Pogoda nie pozwoliła nam wczoraj na sprzątanie wokół kościoła, zapraszamy więc na najbliższą sobotę od g. 9.00.
  • Pragniemy rozpocząć cykl pielgrzymek autokarowych po naszym kraju: A to Polska właśnie, ukazując piękno naszej wiary i historii, pierwsza taka pielgrzymka 29.03.2014. do Gietrzwałdu, Stoczek Klasztorny ( jedno z miejsc internowania prymasa Wyszyńskiego) i Święta Lipka. bliższe informacje i zapisy w zakrystii bądź kancelarii.
  • We wrześniu planujemy autokarową pielgrzymkę do Włoch, wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.
  • Przypominamy o możliwości odpisu 1% podatku na cele społeczne. Warto samemu zdecydować na co idą nasze pieniądze. Proponujemy inicjatywy lokalne, aby fundusze pozostały w Józefowie: Letni „Obóz Tygrysów” – organizowany przez ks. Mirosława Mikulskiego i Ks. Tomasza – naszego wikariusza lub Forum Chrześcijańskie prowadzące świetlicę w naszej plebanii lub Caritas naszej Diecezji, prowadzącą m.in. Stację opieki paliatywnej przy naszej parafii.
  • W sklepiku najnowszy numer GŁOSU OJCA PIO, Oremus oraz modlitewniki  z  rozważaniami Drogi Krzyżowej.