Ogłoszenia duszpasterskie 16.01.2022 r. – 2 Niedziela Zwykła

  • Gościmy dzisiaj ks. Piotra Figauzera rezydenta parafii Chrystusa Najwyższego Kapłana w Warszawie-Kobiałce, który głosi kazania i zbiera ofiary na tacę na budowę kościoła.
  • 20 stycznia przypada czwarta rocznica ingresu biskupa Romualda Kamińskiego Pasterza Diecezji. Jego posługę w diecezji wspierajmy naszą modlitwą.
  • Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu, a od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.
  • W środę przypada 19 dzień miesiąca, więc po Mszy św. wieczornej modlitwy za przyczyną bł. Jerzego Popiełuszki.

  • W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  • W niedzielę za tydzień będziemy gościć ks. Roman Mroczko Dyrektora Caritas Diecezji Grodzieńskiej na Białorusi. Opowie o ich pracy i będzie zbierał ofiary na pomoc dla potrzebujących. Będzie to dla nas możliwość dotarcia z bezpośrednią pomocą dla uchodźców, wykorzystanych do celów politycznych i będących obecnie w trudnej sytuacji życiowej. O taką pomoc tak bardzo upomina się papież Franciszek.
  • W najbliższą niedzielę (23 stycznia) odbędzie się kolejny Dzień Krwiodawstwa przy naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do przekazania tego tak cennego daru dla ratowania ludzkiego życia.
  • W tym tygodni odszedł do Pana + Jan Salwa. Módlmy się, aby został przyjęty do wiecznej ojczyzny: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

– środa, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;

– piątek, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.

 

Trwa kolęda, podczas której odwiedzamy naszych parafian, którzy zaprosili kapłana z wizytą duszpasterską. W okresie do 29 stycznia (na czas kolędy) kancelaria parafialna jest czynna tylko przed południem. Początek wizyty od poniedziałku do piątku od godz. 17.00 w soboty od godz. 10.00. Oto program wizyty (wybieramy się wyłącznie do zgłoszonych osób i rodzin):

 

Data                    Ulica

17.sty – pon        Dworska, Ejsmonda, Godebskiego, Ekologiczna, Zaciszna, Fantastyczna, Legendy

18.sty – wt          Wiślana, Lelewela, Zaułek, Sosnowa

19.sty – śr           Wawerska, Wąska

20.sty – czw        Zielona, Błękitna, Staszica,  Łąkowa, Botaniczna

21.sty – pt           Wyszyńskiego, Wiosenna, Krucza

22.sty – sob        Polna

24.sty – pon        Jastrzębia, Gołębia, Orla, Pawia, Bogatki, św. Józefa

25.sty – wt          Kopernika, Owalna, Bema, Krótka, Kościuszki,

26.sty – śr           Nowa, Westerplatte, Parkingowa, Rodziewiczówny, Walentego, Aleja Bluesa, Brzozowa, Orzeszkowej, Tadeusza

27.sty – czw        Leśna, Ogrodowa,

28.sty – pt           Graniczna, Samorządowa, Powstańców Warszawy, Reja, Wspólna, Skorupki

29.sty – sob        Piłsudskiego, Żytnia

01.lutego 2022 r. również od godz. 17.00  – pragniemy odwiedzić tych, którym nie pasował wyznaczony dzień kolędy. Prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby.